Találatok a következő kifejezésre: Több, mint és fél éve szedek (11 db)

Több, mint 2 és fél éve szedek fogamzásgátló tabit. Tegnap este 10-kor kellett volna bevennem, és ma délután 2-kor pótoltam. Ez a 3. hét, a szedés utsó ciklusa. 3 napja voltam együtt a barátommal. Megtörténhetett a baj?

Eddig Trinordiolt szedtem, de most 2 hónapja váltottam Triquilar-ra.A betegtájékoztattóban le van írva,hogy ha ma pótoltam,akkor a levél elogyása után nem szabad 7 napos gyóygszerszünetet tartanom,hanem folytatnom kell. Ezt be is tartom...

Legjobb válasz: Ha betartod, nem lesz semmi baj!

Ha betartod, nem lesz semmi baj!
Egyezértek az elõzõ hozzászólóval!

Több mint fél éve szedem a controvul fogamzásgátlót. Betegség miatt antibiotikumot kellett szednem. Míg a gyógyszert szedtem a párom belém élvezett. Ma megjelent egy barnás véres folyás és nagyon meg vagyok ijedve. Szerintetek mi lehet ez?

Antibiotikumként az aktilt szedtem. Elolvastam a controvul papírját, hogy mely gyógyszerek csökkenthetik a hatását, de nem volt rajta, mégis tartok tőle, hogy pecsételővérzés. 7 napja múlt el a menstruációm. Nagyon félek, hogy teherbe estem vagy esetleg valami komolyabb bajom lehet. Utoljára mikor együtt voltunk a párommal fájt. Kérlek segítsetek. Normális válaszokat kérek

Legjobb válasz: Egy nõgyógyászhoz látogass el kedden. Itt csak nyugtatgatni tudnánk vagy saját tapasztalatot mondani (ami nem egyenlõ azzal, hogy nálad is úgy van), vagy akár a frászt is hozhatjuk rád. De az orvos ért hozzá :)

Egy nõgyógyászhoz látogass el kedden. Itt csak nyugtatgatni tudnánk vagy saját tapasztalatot mondani (ami nem egyenlõ azzal, hogy nálad is úgy van), vagy akár a frászt is hozhatjuk rád. De az orvos ért hozzá :)
Azért pecsételsz, mert lecsökkent a tabi hatása az antibiotikumtól. Kiegészítõ védekezés kellett volna. Mostantól használj gumit, és reménykedj, hogy nem esel teherbe.
Köztudott tény, hogy az antibiotikum bizony befolyásolja a fogamzásgátló hatását és gondolom arra magadtól is rájöttél, hogy nem felerõsíti, hanem legyengíti. A pecsételõ vérzésed szerintem ettõl jelentkezhetett. Csak azt nem értem, hogy ha benned volt a para, miért nem húztatok óvszert?... De mindegy is már. Reménykedj benne, hogy nem leszel terhes, mert megvan rá az esély! Vagy orvos, vagy teszt 14 nappal az aktus után!
A kérdező hozzászólása: Nem mondtam biztosra, hogy pecsételõ vérzés. Tegnap mikor együtt voltam a barátommal fájt és ma jelentkezett ez a barnás cucc. Máskor is elõfordult már, hogy felsértette és vérzett is vagy ilyen barna izé jött. Most azért parázok mert most antibiotikumot szedtem.
Attól, hogy az nem pecsételõ vérzés, attól az antibiotikumot beszedted és gyengítette a fogamzásgátló hatását. Senki sem fogja tudni megmondani, hogy az most pecsételõ vérzés volt, vagy annak az eredménye, hogy a párod felsértette a méhszájadat. A lényeg, hogy megvan az esélye annak, hogy terhes legyél. Az antibiotikumot gondolom 1 hétig szedted, talán mindegyiket addig kell. Azalatt az 1 hét alatt végig gyengítetted a hatását, ezzel a teherbeesés kockázatát is.
Mármint a teherbeesés kockázatát növelted, érted. :)

Több mint fel éve szedek cipralexet és xanaxot. Most abbahagytam a szedését két hete, lehetnek elvonási tüneteim? Szédulok, izzadok.

Legjobb válasz: Attól függ, ha orvosi tanácsra (fokozatosan csökkentve az adagot) hagytad abba a gyógyszerek szedését, akkor nem valószínû. Ha egyik napról a másikra abbahagytad, akkor viszont lehet rá számítani.

Attól függ, ha orvosi tanácsra (fokozatosan csökkentve az adagot) hagytad abba a gyógyszerek szedését, akkor nem valószínû. Ha egyik napról a másikra abbahagytad, akkor viszont lehet rá számítani.
a xanaxot ismerem a másikat nem és ahogy az elsõ is írta (nem tudom hány mg-osat szedtél) ha nem fokozatosan csökkentetted lehetnek elvonási tüneteid

Már több mint 1 éve szedek fogamzásgátlót (fél évig Belara, fél évig Milligest) és a mostani 21 szemből egyet pár nappal később vettem be. Emiatt védett vagyok még? És ha a párommal együtt voltam akkor nem eshettem teherbe, ugye? Segíttsetek kérlek!

Legjobb válasz: szia ha azt az az egy szemet vetted be amit az elfelejtett napon kellett volna bevenni nem vagy 100%-an védett, hiszen a fogamzásgátló mechanizmusa ,hogy 12 órával késõbb még be lehet venni ugyanazt a szemet. A terhességre van esély, de vegyél tesztet,hogy megnyugodj.

szia ha azt az az egy szemet vetted be amit az elfelejtett napon kellett volna bevenni nem vagy 100%-an védett, hiszen a fogamzásgátló mechanizmusa , hogy 12 órával késõbb még be lehet venni ugyanazt a szemet. A terhességre van esély, de vegyél tesztet, hogy megnyugodj.
Nem akarlak megijeszteni, de én egy szem miatt lehettem terhes.egyet kihagytam véletlen, és a véletlen eredménye 5hónap mulva megszületik:) csinálj tesztet.sok szerencsét, és létszi ird meg mi lett.köszi

Több mint fél éve rendszeresen fogamzásgátlót szedek, mindig időbe bevettem a tablettát és napra pontosan meg is jött. De most nem jött meg! Jóval a megszokott idő előtt kb 1 hétig volt enyhe vérzésem de az elmúlt. Mi lehet a gond?

Legjobb válasz: Kompetens választ erre egy nõgyógyász szakorvos fog tudni adni neked! Kérdezz is meg egyet. Fogamzásgátló szer mellett is teherbe lehet esni. Vérzés ki is maradhat külsõ hatások miatt ,de ez a megvonásos vérzésre annyira nem igaz. Nem jellemzõ,hogy kimarad. Keress fel egy nõgyógyászt és kérd ki a véleményét!!

Kompetens választ erre egy nõgyógyász szakorvos fog tudni adni neked! Kérdezz is meg egyet. Fogamzásgátló szer mellett is teherbe lehet esni. Vérzés ki is maradhat külsõ hatások miatt , de ez a megvonásos vérzésre annyira nem igaz. Nem jellemzõ, hogy kimarad. Keress fel egy nõgyógyászt és kérd ki a véleményét!!

Dienillet szedek mar tobb, mint fel eve es most par honapja mindig kesik par napot! Ez mitol lehet?

Rendszeresen szedem ha kimaradt egy másnap bevettem 2t ,de akkor epp nem volt semmi szex. Mitol lehet ,miert keshet ?

Ha van kreatinom meg tömegnövelõm jó ha edzés elõtt és után is iszok egy adagot? Hatásos? Kicsivel több mint fél éve edzek és ezeket 2 honapja szedem már. Amugy 182cm 68kg 16eves vagyok. (+sokat eszek) vélemény?

Legjobb válasz: el kéne olvasni, hogy ezek mire valók, plusz az étrendnek nem annyiban kéne kimerülnie, hogy "sokat eszek". A tömegnövelõ pl tele van cukorral, ergó hülyeség edzés elõtt inni...

el kéne olvasni, hogy ezek mire valók, plusz az étrendnek nem annyiban kéne kimerülnie, hogy "sokat eszek". A tömegnövelõ pl tele van cukorral, ergó hülyeség edzés elõtt inni...
Étrend kellene, ahhoz a tömegnövelõ edzés után kiegészíteni. Ha nem cukros a tömegnövelõd akkor , max reggelre javasolhatnám még. Edzés elõtt kb. 1 órával szilárd kaja kellene. A kreatint meg a testsúlyodhoz mérten kellene kúraszerûen szedni, vagy naponta kimérni gramm adagokban és nem egy-egy adagot edzés elõtt- után. Am. ha 2 hónapja szeded és nem látszik, hogy hatásos lenne, minket kérdezel, akkor valószínûleg nem "hatásos". Egy fehérjedús étrend és esetleg mellé ezek hatásosak lennének. Egy multivitamin is fontos lenne. Nem mindegy, hogy mibõl eszel sokat, próbálj meg minõségi ételeket magadhoz venni. Akkor izmosodni nem zsírosodni fogsz. Am. lehet, hogy a kreatin nem is kellene még neked... De ha van még akkor ne dobd ki, kezd el normálisan szedni.
A kérdező hozzászólása: 68kg vagyok 100% creatint szedek..akkor naponta hany adagot vegyek be?
Mindenképpen menj el orvoshoz, ez bármi lehet.
Szia!szerintem menj el orvoshoz, ha eddig nem volt ilyen problémád!mivel ha ez a gyógyszertõl lenni akkor már hamarabb is kijött volna, de mondjuk ha tényleg annyi gyógyszert szedsz(ha mostanába)akkor lehet, h attól...De vannak olyan gyógyszerek is, amik megszüntetik a fogamzásgától hatását, ugyh mképpen menj el dokihoz, h ez miért lehet...

Belarat szedek már több mint fél éve. Vasárnap rendes időben megjött a menstruációm. Viszont nagyon kevés, és többségében barna volt. Általában szombaton szokott elmúlni, de ma már semmi sem volt. Miért lehet ez?

Legjobb válasz: Nekem is kevesebb verzesem volt, amig szedtem a tablettat. nem kell elfelejteni h tabletta mellett is terhes lehetsz. rendesen szedted? sose hagytal ki egyet se? ha nagyon aggodsz, akkor menj el egy nõgyogyaszhoz.

Nekem is kevesebb verzesem volt, amig szedtem a tablettat. nem kell elfelejteni h tabletta mellett is terhes lehetsz. rendesen szedted? sose hagytal ki egyet se? ha nagyon aggodsz, akkor menj el egy nõgyogyaszhoz.
Én is belara-t szedek és nekem is volt olyan hogy alig volt vérzésem, szinte csak egy kis barnás folyás, ne aggódj! Azért a biztonság kedvéért csinálhatsz egy tesztet, de biztosan nem vagy terhes.
Nem kell megijedned. az normalis h ha szedsz tablettat, akkor joval kevesebb lesz a vérzés.
A kérdező hozzászólása: De eddig ennyire még sosem volt kevés...és még egyáltalán nem akarok gyereket....Biztos, hogy ez normális?
A kérdező hozzászólása: egysuer volt olyan, h az elején és a végén is szerda volt és véletlenül a másikat vettem be, de monokróm a Belara, így emiatt nem lehet baj...vagy igen?
Az mindegy ha felcseréled a 2 tabit. irja a tajekoztatoban h mindegyikben ugyanannyi hormnon van. legalabbis azon irta, amelyiket en szedtem.

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!