Találatok a következő kifejezésre: Szedtem fogamzásgátlót hónapja majd a (6 db)

Hát nem hiszem, hogy védett vagy! Miért szeded így össze-vissza? Ez nem tesz jó a szervezetednek! Szedd rendesen!!!
A kérdező hozzászólása: tehát vegyek be 72órás tablettát??
Nyugodt lekiismerettel vedd be azt a 72 órás tabit! Sõõõt jobban jársz ha beveszed mert nem voltál védve! És 1et értek az elõttem hozzászólóval! Szedd rendszeresen a fog.gátló tabit! !
Nem tudom, de nekem elsõ olvasásra az jött le, hogy bevette az elsõ havi adagot, majd még a következõ levél elsõ hetijét, hogy eltolja a mensit! Akkor viszont védett elvileg! Mindegy, menj el dokihoz és meséld el neki, amit itt is, õ majd megmondja mit tegyél!
A kérdező hozzászólása: igen bevettem az elsõ levelet.Csak utána ugy gondoltam 6 nap után, h abbahagyom majd mégsem ezért döntöttem úgy, h 7 nap szünet.és azóta vettem be kb 9db-t.de az nem lenne durva h 72órás meg fogamzásgátló együtt?
A kérdező hozzászólása: miután bevettem az elsõ havit akkor is tartottam szünetet
Tehát 6+7 nap szünetett tartottál? Mert nekem ez jött le. Viszont így nem vagy védve. Miért gondoltad meg magad?
De ha 6 nap után meggondoltad magad, majd még egy napot kihagytál és úgy kezdted el szedni, akkor nincs gond. Max 7 nap szünet esetén még sztem nincs gond.
szóval bevettél egy havit aztán szünet aztán egy hetit aztán szünet és aztán megint elkezdted szedni? Mert akkor nem vagy védve, és ez így nagyon durva, nem lehet ilyet csinálni a szervezeteddel, teljesen megbolondítod. szóval ezt egyáltalán nem értem, de szerintem így a menszid össze vissza fog megjönni, már ha megjön és nem vagy terhes. Ha nem vettél be 72órást, akkor majd tesztelj, de ha nem vagy terhes akkor is számíts rá, hogy a menszid késik vagy kimarad vagy hamarabb lesz. Ilyet ne csinálj mégegyszer, iszonyat károkat okozhatsz magadnak, ez nem játék, gyógyszer.
A fogamzásgátlóknak sajnos valóban lehet ilyen mellékhatása, hogy ez kinél milyen mértékben jelentkezik, az egyén-függõ.
Én is a Gracial-t szedem és én is tapasztaltam egy kis libidó-csökkenést, de most már minden OK!

Fogamzasgatlot szedtem majd 1 evig. Ez kb a 3. honap h nem szedem de a parommal nem vedekezunk. Egy hete mar kesik lehetseges e h terhes vagyok? Csinaltam tesztet de negativ lett.

Legjobb válasz: Az is lehetséges, hogy terhes vagy, de szerintem a teszt azt már kimuutatná. Bár van akinek a 6. hétig sem mutatja ki. De inkább arra gondolok, hogy megkavarta a szervezetedet az, hogy elhagytad a gyógyszert és a ciklusod szórakozik veled! Ha ez még 2-3 hónapmúlva is így lesz menj nõdokihoz. De azért csinálj majd tesztet még kb. 1 hét múlva! Hátha!

Az is lehetséges, hogy terhes vagy, de szerintem a teszt azt már kimuutatná. Bár van akinek a 6. hétig sem mutatja ki. De inkább arra gondolok, hogy megkavarta a szervezetedet az, hogy elhagytad a gyógyszert és a ciklusod szórakozik veled! Ha ez még 2-3 hónapmúlva is így lesz menj nõdokihoz. De azért csinálj majd tesztet még kb. 1 hét múlva! Hátha!
A kérdező hozzászólása: Koszi szepen, gondoltam arra is de idaig mindig pontossan jott meg...szoval az utan is amiota a tablettat abba hagytam, az utobbi idoben meg tobbet is eszek, surobben jarok vcre, hisztissebb vagyok mint altalaban... ezert is tettem fel a kerdest
Hát akkoe szerintem várj még 1 hetet, és ha akkor sem jön meg reggeli pisibõl csinálj egy tesztet. Ha negatív menj nõdokihoz! Nehogy valami komolyabb baj legyen!

Egyik hónapban nem, majd megint szedtem a fogamzásgátlót, ebből lehet baj?

A helyzet az, hogy majdnem két év után mikor szakítottam a párommal abbahagytam, gondolván úgy sem kell. Aztán összejöttem valakivel, hát újra el kezdtem. Szedtem 2 hónapig, aztán megint abbahagytam. Most megint 2 hónapja nem szedem, de úgy t?nik megint szükség lenne rá. félek, hogy problémát okoz ez az egyszer szedem, egyszer nem...

Legjobb válasz: Nem jó dolog így váltogatni, komoly zavarokat okozhat.

Nem jó dolog így váltogatni, komoly zavarokat okozhat.
Igen, problémát okoz.

A kérdésem hogy mennyi idő alatt tisztul ki a szervezetem a fogamzásgátló szedésének abbahagyása után? Yadine nevezetű gyógyszert szedtem majd 5 évig.2 hónapja hagytam abba mert a párommal babát szeretnénk.

Legjobb válasz: szerintem már kiürült..ezek a mai bogyók már nem tartalmaznak olyan dózisú hormnonokat..ezért is van az, hogy ha elfelejtessz egyet bevenni, vagy hánysz..stb, már "elmehet" a hatása,és teherbe eshetsz mellete is.. szerintem már elkezdhettek élesben próbálkozni, de ha az megnyugtat akkor beszélj egy nõgyogyival is! sok sikert! mielõbbi pocaklakót! :-)

szerintem már kiürült..ezek a mai bogyók már nem tartalmaznak olyan dózisú hormnonokat..ezért is van az, hogy ha elfelejtessz egyet bevenni, vagy hánysz..stb, már "elmehet" a hatása, és teherbe eshetsz mellete is.. szerintem már elkezdhettek élesben próbálkozni, de ha az megnyugtat akkor beszélj egy nõgyogyival is! sok sikert! mielõbbi pocaklakót! :-)
3 hónap kell, míg kitisztul a szervezetbõl. Nekem mindkét gyerekvállalás elõtt ezt mondta a nõgyógyászom.
Gyorsan kiürül, szinte azonnal. Az már más kérdés, mikorra "tér észhez" a hormonháztartásod. Az én dokim is 3 hónap szünetet javasolt. Azt mondta, tegyem le a tabit és kezdjek helyette terhesvitamint szedni, annak is kb. 3 hónap kell, hogy feltöltõdjön a szervezeted. Ezután lehet próbálkozni. Mi 6 hónapnál járunk, de még mindig nem állt helyre a ciklusom (6 év Jadine és Belara). Van akinek egybõl helyreáll és sikerül is.
olvasd el a betegtájékoztatót
ha az elsõ szemtõl véd, akkor nem vagy terhes. de nem jó csak 1 hónapot tartani szünetként, hanem legalább fél évet kell. különben többet árt, mint használ.

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!