Találatok a következő kifejezésre: Most kezdtem tabit szedni (13 db)

Most kezdtem fogamzásgátló szedni (balera) és 12napaj megvan, bár az utolsó 5-4-5 napban elég kismennyiségben, ez mostt a tabi miatt van?

Illetve vissza kell e mennem a dokihoz,h valami nem stimmel? El?tte 7-8 napig volt meg mindig, meg néha 1-2 napig pár csepp, teáht nem értem :S

Legjobb válasz: Ez a tabi mellékhatása. Ha a következõ mensid (aminek az elsõ levél beszedés után 2-4 nappal kell megjönnie) után is ugyanígy vézel, akkor érdemes visszamenni a dokihoz, mert ez akkor azt jelenti, hogy a tabi nem válik be. Addig pedig szedj 1000mg-os C-vitamint. Ezt javasolná a doki is, ha most mennél vissza!

Ez a tabi mellékhatása. Ha a következõ mensid (aminek az elsõ levél beszedés után 2-4 nappal kell megjönnie) után is ugyanígy vézel, akkor érdemes visszamenni a dokihoz, mert ez akkor azt jelenti, hogy a tabi nem válik be. Addig pedig szedj 1000mg-os C-vitamint. Ezt javasolná a doki is, ha most mennél vissza!
A kérdező hozzászólása: köszi szépen a választ, de így is hatni fog vagy inkább még ne kísérletezzek ?
én már 6 hónapja szedek tabit, és mindig peteéréskor olyan mintha meglenne a bajom... véres darabok stb :( kell fog.gátlót váltanom, de még nem álltam le a szoptatással, ugy hogy nem tehetek semmit... nekem azt mondta az orvos hogy az ilyen rendszertelenség max 4 hónapig van... 4. hónap után jobb lesz ha dokihoz mész... vagy akár most is és kérj tanácsokat töle
Én is elõször szedek, nekem 3hete van meg. AM. én is tettem fel hasonló kérdést, ott normálisnak itélték. (Utolsó válaszolónak: ha mensikor vér darabok/rögök vannak az vas hiány. Tapasztalat :) )

Most kezdtem el szedni tabit, első szem, mensim első napján, tegnap este fél10 körül vettem be és ma 10 körül ment a hasam, felszívódott vajon a tabletta addigra, vagy már így nem lesz hatásos a tabim erre a hónapra? :S

Legjobb válasz: A bevételt követõ 4 órán belül számít a hányás/hasmenés, mivel ennyi idõ alatt felszívódik. 12 óra alatt háromszor is felszívódott volna... :)

A bevételt követõ 4 órán belül számít a hányás/hasmenés, mivel ennyi idõ alatt felszívódik. 12 óra alatt háromszor is felszívódott volna... :)
Simán felszívódott, bár én a biztonság kedvéért az elsõ hónapban még mellévédekeznék (akárki akármit mond) :)

Most kezdtem el szedni a fog. gátló tabit, es a 20. szem utan lefeküdtem a párommal. Még nem jött meg, és ma bevettem a 21. szemet is (és ugye most jön a 7 nap szünet). Lesz vm baj?

Elvileg azt mondta h az elsö levél után már védett vagyok (de 1 szem maradt még)....

Legjobb válasz: Még nem is kellene, hogy megjöjjön, majd csak a 7 napos szünetben!Ha a mensid elsõ napjától szeded, akkor az elsõ szemtõl védett vagy! Tehát nem lehet baj!

Még nem is kellene, hogy megjöjjön, majd csak a 7 napos szünetben!Ha a mensid elsõ napjától szeded, akkor az elsõ szemtõl védett vagy! Tehát nem lehet baj!
Nekem az abbahagyás utána 3. napon jött meg mindig amikor fogamzásgátlót szedtem.
Nekem a 7napos szünet közepén szokott megjönni, szombaton veszem be az utolsót és szerda vagy csütörtökön jön meg. De ezt ne vedd egyértelmûnek, ha most kezdted el szedni, olyankor van akinél még bolondozni szokott. Egyénfüggõ. Bár nekem rögtön beállt.
nekem az 5.napon szokott megjönni, ki fogod tapasztalni, hogy neked melyik nap fog megjönni
Nagyon kevés az esély rá, hogy másnap megjöjjön. Fõleg, ha 19-én este veszed be a tablettát-najó, ez lehet tökre nem számít :) Szóval tegyél egy tampont a táskádba a biztonság kedvéért, de nem hiszem, hogy használni fogod aznap. (Én pénteken hagyom abba, és kedd reggel jön meg-Yasminelle)
A kérdező hozzászólása: jangee-t szedem
Már ne haragudjatok, h bepofátlankodom...:D de elsõ kézbõl tudom:D:D.... szóval csajomnak az uccsó tabi után 4. vagy 5.-napon jön meg. Attól ne félj, h rögtön másnap .....szerintem tuti nem!! lassan nõgyógyász leszek..:D:D:D
A kérdező hozzászólása: :D:D
szünet elsõ napján nem sansz. 3-6 közti napokon általános. vigyél tampont, de sansz, h nem fog kelleni a buli alatt...
A kérdező hozzászólása: köszi!

Most kezdtem el szedni a Yasminelle tabit és még mindig meg van 1 hete. ilyen lehet a tabitól?

lehet kicsit el?bb aggodalmaskodok de ilyen sokáig nem szokott meg lenni.1 hete kezdtem el a tabit is el?tte nem szedtem semmit.ez lehet mellékhatása?

Legjobb válasz: Az elsõ hónapokban ez teljesen normális! Ne izgulj, még szokja a szervezeted!

Az elsõ hónapokban ez teljesen normális! Ne izgulj, még szokja a szervezeted!
Én is a Yasminellét szedem 1 hónapja, és nekem is ugyanez volt, hogy tovább elhúzódott a vérzésem.Szerintem ez nem baj, még hozzá kell h szokjon a szervezeted a tabihoz. Megkérdeztem a nõdokit errõl telefonon és azt mondta, h 2-3 levéllel el kell szednem, és ha nem múlik el ez a tünet, akkor váltunk másikra.Ne aggódj:) Szia

Most akkor hogy vannak a napok? Sensonette tabit kezdtem el szedni a menzeszem 4 napjától, kivártunk a 7 napot és a 9. napon szexeltünk másnap elmentem az orvoshoz, de azt mondta 1 hónapot várnom kellet volna, de a betegtájékoztatón 7 nap van.

És mikortól látszik hogy terhes vagyok-e? 2 hét után látszik a teszten úgy tudom, és 3 hét mulva tudom meg hogy ha nem jött meg. De akkor már nem kés?? Még lehet tablettával védekezni utána? Vagy csak abortusz?

Legjobb válasz: Szia! Te valamit nagyon félreértettél az írásod alapján! A 7 nap arra vonatkozik, hogy amikor beszettél már 1 levelet a bogyóból, azután 7 napot ki kell hagyni, és a 8. napon kell elkezdeni a köv. levelet. Másrészt akkor nem kell kivárni az 1 hónapot a szexszel (ez lehet gyógyszerenként változik) ha az menstruációd elsõ napjától kezdted szedni a gyógyszer! Szerintem mindenképp csinálj egy tesztet, és keresd fel az orvosod!

Szia! Te valamit nagyon félreértettél az írásod alapján! A 7 nap arra vonatkozik, hogy amikor beszettél már 1 levelet a bogyóból, azután 7 napot ki kell hagyni, és a 8. napon kell elkezdeni a köv. levelet. Másrészt akkor nem kell kivárni az 1 hónapot a szexszel (ez lehet gyógyszerenként változik) ha az menstruációd elsõ napjától kezdted szedni a gyógyszer! Szerintem mindenképp csinálj egy tesztet, és keresd fel az orvosod!
Mert egy hónapig akkor még nem fog védeni.
Így van, egy hónapig nem lesz védett!Ha rendesen kezdi el szedni, akkor az elsõ szemtõl vagy 1 héttõl kezdve véd(gyógyszertõl függõen)!
Így csak egy hónap után = elpazaroltál egy levéllel!
Ez szerintem nem igaz! Mármint az elsõ válasz!!!Miért is pazarolt el egy hónapot???
mikor nekifogsz fogamzasgatlot szedni igyis ugyis csak 1 honap mulva jon meg a hatasa...az nem veszes h 1 nappal kesobb vetted be
Nem mindegyik tablettánál kell kivárni az egy hónapot! Az enyém az elsõ szemtõl véd! Nem is vártam vele és nem is lett baba belõle!
A kérdező hozzászólása: Valaki adjon nekem valaszt, legyszi:) Fontos! Kosziii:) :)
Szerintem várj 2 hetet vagy a következõ levél kezdetét és akkor már jó lesz valószínûleg, attól függ milyet szedsz, de valószínûleg benne van a tájékoztatóban, hogy ilyenkor mennyi ideig kell kiegészítõ védekezés!

Most kezdtem el tabit szedni (yasminelle-t) és az mellékhatás lehet h feszül a mellem? Mire számíthatok még?

Legjobb válasz: szia.ezzel a tabival kapcsolatban nincs tapasztalatom.de a mellfeszülés annak a mellékhatása.teljesen normális.lehet hogy elmúlik,de lehet nem.nekem több hónap volt,már nem emlékszem mennyi.rég volt.

szia.ezzel a tabival kapcsolatban nincs tapasztalatom.de a mellfeszülés annak a mellékhatása.teljesen normális.lehet hogy elmúlik, de lehet nem.nekem több hónap volt, már nem emlékszem mennyi.rég volt.
én is azt szedtem, mellfeszülés nekem volt.
jajj nekem is van, meg hányinger is, és étvágytalanság

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!