Találatok a következő kifejezésre: Most kezdtem szedni a fogamzásgátló (69 db)

Most kezdtem szedni a fogamzásgátlót, normális hogy összesen 1 napig volt mensim?

Még sohasem szedtem fogamzásgátlót. Vasárnap délután megjött,este bevettem az első tablettát,hétfőn is estig megvolt,és azóta nem! lehetséges hogy ez a gyógyszertől van? Ti tapasztaltatok már ilyet?

Legjobb válasz: Szerintem ez normális.:)Én évek óta szedek tablettát.Tinédzser koromban min. 5-6 napig tartott nagy mennyiség,borzasztó fájdalom kiadásban:D mikor elkezdte a tablettát szedni párszor 1 vagy 2 napig tartott,és azóta sem szokott három napnál tovább meglenni.a görcsök is megszûntek.Ez kényelmes és fájdalommentes dolog,én nagyon szeretem:)Én az a három nap is nagyon jó! :D

Szerintem ez normális.:) Én évek óta szedek tablettát.Tinédzser koromban min. 5-6 napig tartott nagy mennyiség, borzasztó fájdalom kiadásban:D mikor elkezdte a tablettát szedni párszor 1 vagy 2 napig tartott, és azóta sem szokott három napnál tovább meglenni.a görcsök is megszûntek.Ez kényelmes és fájdalommentes dolog, én nagyon szeretem:) Én az a három nap is nagyon jó! :D

Lehet olyan, hogy most kezdtem szedni a fogamzásgátlót és van az a 7nap amikor nem kell szedni s abba a 7napban nem jön meg?

S ha nem jön meg akkor is fogjak neki a következ? levélnek?

Legjobb válasz: Igen, elõfordulhat, hogy eleinte kimarad, egy, akár két menzesz is, ugyanúgy szedd tovább a gyógyszert, mint ahogy kéne és a biztonság kedvéért vegyél egy tesztet is.

Igen, elõfordulhat, hogy eleinte kimarad, egy, akár két menzesz is, ugyanúgy szedd tovább a gyógyszert, mint ahogy kéne és a biztonság kedvéért vegyél egy tesztet is.
Nekem a tablettamentes 7 nap 3. napján jött meg kb mindig... A hetedik nap után kell ismét szedni! Ha abszolút nem jött meg, menj vissza a nõgyógyászhoz...
A kérdező hozzászólása: Értem köszi a gyors választ.
ez az a dolog, amit úgy hívnak, hogy: tönkre tett a fogamzásgátló...
Mióta szeded? Lehetséges, hogy ez nem a te gyógyszered és váltanod kell, de ha még csak most kezdted el szedni, szerintem adj még ennek idõt. Ha ez nem változik, kérd ki a nõgyógyászod véleményét.
A kérdező hozzászólása: 3 hete szedem még csak, de így is eléggé zavar hogy tele lettem pattanással, és nagyon rossz érzés hogy egyszerûen kevésbé kívánom a barátomat.
Hát sokan tapasztalnak libidócsökkenést a tablettától. Várd meg a következõ levelet is, ha nem javul, menj vissza az orvoshoz, és kérj másikat. Ha az sem válik be, keressetek más módszert.
pedig én is ezt szedem, pedig nem lett tõle pattanásom, szép lett a bõrõm tõle, meg nem csökkent le a libióm.érdekes, amugy mindenkinek más a szervezete.lehet , h neked kénne váltani másikra.

Jó napot Doktor úr! Az lenne a problémám, hogy egy hónapja kezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát, a menzeszem első napjától. Most lenne esedékes a menzeszem, és a gyógyszermentes nap 5. napján jelentkezett a vérzés, és csak aznap volt igazán, a többi n

Jó napot Doktor úr! Az lenne a problémám, hogy egy hónapja kezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát, a menzeszem első napjától. Most lenne esedékes a menzeszem, és a gyógyszermentes nap 5. napján jelentkezett a vérzés, és csak aznap volt igazán, a többi napon csak barnás folyásom volt. Vannak göcsök, és derék fájdalmak amik szoktak is lenni amikor mezeszelek. A párommal betartottuk az egy hónap várakozási időt, hogy a gyógyszer teljesen hatékony legyen, és megszakításos módszerrel védekeztünk a gyógyszer szedése előtt is évekig. Eddig még nem volt ilyen problémám. Az lenne a kérdésem, hogy lehetek-e terhes, vagy csak hormonálisan zavart meg? Válaszát előre is köszönöm. Gabó

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta szedése mellett általában a vérzés sokkal kevesebb, mint egyébként. Célszerű a biztonság kedvéért végezni egy terhességi vizelettesztet és gyanú esetén felkeresni kezelőorvosát. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta szedése mellett általában a vérzés sokkal kevesebb, mint egyébként. Célszerű a biztonság kedvéért végezni egy terhességi vizelettesztet és gyanú esetén felkeresni kezelőorvosát. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Jó napot Doktor úr! Az lenne a problémám, hogy egy hónapja kezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát, a menzeszem első napjától. Most lenne esedékes a menzeszem, és a gyógyszermentes nap 5. napján jelentkezett a vérzés, és csak aznap volt igazán, a többi n

Jó napot Doktor úr! Az lenne a problémám, hogy egy hónapja kezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát, a menzeszem első napjától. Most lenne esedékes a menzeszem, és a gyógyszermentes nap 5. napján jelentkezett a vérzés, és csak aznap volt igazán, a többi napon csak barnás folyásom volt. Vannak göcsök, és derék fájdalmak amik szoktak is lenni amikor mezeszelek. A párommal betartottuk az egy hónap várakozási időt, hogy a gyógyszer teljesen hatékony legyen, és megszakításos módszerrel védekeztünk a gyógyszer szedése előtt is évekig. Eddig még nem volt ilyen problémám. Az lenne a kérdésem, hogy lehetek-e terhes, vagy csak hormonálisan zavart meg? Válaszát előre is köszönöm. Gabó

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta szedése mellett általában a vérzés sokkal kevesebb, mint egyébként. Célszerű a biztonság kedvéért végezni egy terhességi vizelettesztet és gyanú esetén felkeresni kezelőorvosát. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta szedése mellett általában a vérzés sokkal kevesebb, mint egyébként. Célszerű a biztonság kedvéért végezni egy terhességi vizelettesztet és gyanú esetén felkeresni kezelőorvosát. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Most kezdtem szedni Dienille fogamzásgátlót, érdekelne hogy tényleg jó a pattanásos bőrre, mik a tapasztalatok, mennyi idő alatt hozza rendbe az arcot?

Legjobb válasz: remélem nem azért kezded el szedni, hogy eltûnjenek a pattanásaid. amugy a Dienille-t nem ismerem, viszont a Lindynette az a barátnõmnek 1 hónap alatt eltûntette az összeset, nekem pedig a görcseimet megszûntette havimnál :)

remélem nem azért kezded el szedni, hogy eltûnjenek a pattanásaid. amugy a Dienille-t nem ismerem, viszont a Lindynette az a barátnõmnek 1 hónap alatt eltûntette az összeset, nekem pedig a görcseimet megszûntette havimnál :)
A kérdező hozzászólása: Nem, nem csak azért, csak gondoltam jó volna egyszerre megoldani a két problémát :) Doki azt mondta hogyha három hónap alatt nem használ akor majd másikat irat fel.
sztem visszafog jönni az hamarosan
Szerintem örülj neki, hogy ennyvel megúsztad, van aki 2 hétig menstruál majd másfél hónapig barnázik utána. Sajnos kb csak ez a két véglet van. Én 3 hétig barnáztam :(
a fdogamzásgátló úgy hat, hogy "elhiteti" a szervezeteddel, hogy terhes vagy (mert amíg terhes vagy, nem eshetsz még egyszer teherbe).

Szombaton kezdtem szedni a fogamzásgátlót mivel akkor jött meg a menstruációm de a vérzést még most sem múlt el. Normális ez?

Legjobb válasz: ha a sajátomhoz viszonyítom, akkor normális, az enyém 7 napos. ha erõs, vagy nem gyengül, 10 nap után irány a nõgyógyász.

ha a sajátomhoz viszonyítom, akkor normális, az enyém 7 napos. ha erõs, vagy nem gyengül, 10 nap után irány a nõgyógyász.
Igen, normális. Az elsõ mû, vagyis nem igazi vérzésed majd a 7 napos szünetben fog jelentkezni.Addig szedd szépen végig a 21 tabit(napi 1et)

Hany nap utan kezd el hatni a fogamzasgatlo? Most kezdtem szedni, elotte 3 honapig szedtem, de most kimaradt 3 het.3 napja ujra kezdtem. Mennyi ido kell?

Legjobb válasz: Ha a menszi elsõ napján kezded szedni, akkor nem kell kiegészítõ fog.gatlast alkalmazni.

Ha a menszi elsõ napján kezded szedni, akkor nem kell kiegészítõ fog.gatlast alkalmazni.
A kérdező hozzászólása: a menszesem 2 hete mult el kb. 1 het utan hat? tehat 3 napja szedem es nem a mensesem elso napjan kezdtem, arra varhatnek meg vagy 4 honapot!
Ha nem a menstruáció elsõ napján kezted szedni akkor 7 nap.
A kérdező hozzászólása: enis igy emlekeztem, koszonom.

A barátnőm most kezdte el szedni a fogamzásgátlót és abbamaradt a mensije ez normális?

Éppen megjött volna neki a mensije egy kicsit már vérzett de azt mondta nem jött még meg rendesen és elkezdte aznap szedni a fogamzásgátlót és abba maradt a vérzés. Ez baj?

Legjobb válasz: Tudod, van úgy, hogy a mensi várható idõpontja körül jön egy kis vérzés, majd 1-2 nap múlva jön az "igazi" menstruáció. De ha most elkezdte szedni a tabit, gondolom nem fog neki megjönni, vagy max gyengébben. Nem tudom, baj-e ha így kezdte el a tabit. Esetleg orvost kérdezzetek meg...

Tudod, van úgy, hogy a mensi várható idõpontja körül jön egy kis vérzés, majd 1-2 nap múlva jön az "igazi" menstruáció. De ha most elkezdte szedni a tabit, gondolom nem fog neki megjönni, vagy max gyengébben. Nem tudom, baj-e ha így kezdte el a tabit. Esetleg orvost kérdezzetek meg...
Nek szél göcseim lettek tõle.

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!