Találatok a következő kifejezésre: Mi történik elején a kezdőkörben (1 db)

Mi történik focimeccs elején a kezdőkörben?

Arra vagyok kíváncsi, hogy mit beszélnek a csapatkapitánok a bírókkal, miért dobják föl az érmét, mi és hogyan d?l ezzel el, hogyan döntik el, hogy melyik csapat melyik térfélen játszik...

Legjobb válasz: Az egyik csapatkapitány választ, hogy fej vagy írás, és aki nyer, az dönti el, melyik térfelen akar kezdeni. félidõben csere.

A kérdező hozzászólása: Igen, viszont amikor feldobják az érmét, addigra már a csapatok elfoglalják a térfeleket.
Az elõttem szóló szerintem helytelen választ adott. Mielõtt feldobják az érmét, a bíró megkérdezi valamelyik játékost (nem tudom hogy a hazai vagy a vendégjátékost) hogy "fej, vagy írás". Ha nyer, õk kezdenek (és nem térfelet választanak). Második félidõben pedig a másik csapat végzi el a kezdõrugást.
Elsõ válaszadó vagyok: jogos a dolog, ezt mos benéztem. Sorry
Én úgy tudom, hogy aki nyer(fej v írás)õ dönti el, hogy középkezdés vagy térfél
már a feldobás elõt odamennek egy térfélre hogy melegitsenek, de eggyik csapatkapitány se aarja hogy az egész csapat átvándoroljon ezért nem cserélgetik. arra ott van a félidõ.
Szarinted pl. Angliában megklérdezik, hogy fel vagy írás? Akkor válaszolj, ha biztos vagy benne... A bíró egy olyan érmét dib fel, aminek FIFA felirat van az egyik oldalán, a másikon meg FAIR PLAY. Tehát FIFA vagy vagy FAIR PLAY, és nem fej vagy írás.
Sok helyen számít ki melyik térfélen kezd. Például Újpesten nyilván ha az Újpest FC csapatkapitánya(Balajcza Szabolcs) dönt, akkor az elsõ félidõben a Megyeri út felé fognak támadni. Így a második félidõben saját táboruk/szurkolóik felé támadnak.
Ennek semmi köze ahhoz hogy a játékvezetõ milyen érmével végzi el az érme feldobását.Lehet fej vagy írás, vagy lehet egyszerûen egy olyan korong aminek például az egyik oldala kék a másik meg piros.Szóval a játékosok kezet fognak egymással, a játékvezetõvel és az asszisztensekkel.Ezután a csapatok arra a térfélre mennek ahova szeretnének ez teljesen mindegy.A kezdõkörben eközben a játékvezetõ és a csapat kapitányok vannak ott.A játékvezetõ megkérdezi a vendég csapatkapitányt hogy fej vagy írás.Ha a vendég csapatkapitány eltalálja akkor térfelet választhat és a hazai csapat kezdi a meccset.Viszont ha nem találja el akkor a hazai csapat választ térfelet, és a vendég csapat kezdi a meccset.A térfélválasztás pedig általában mindegy a csapatkapitányoknak, néha van olyan hogy az elsõ félidõben akarnak nappal szemben támadni, és van olyan hogy a másodikban és akkor úgy választanak hogy az nekik legyen jó.

Hasonló válaszok

A kérdés szövege Válaszok száma

A 2014-es Brazil VB döntőn ott szeretnék lenni akkor a jegyet legkésőbb mikor kell megvenni?

Még nem árulják úgy tudom de ha elkezdik ősszel akkor mikor kell megvennem kb.?már az éven vagy ráér 2014-ben,akár tavasszal is?Hogy szokott ez lenni?

2

Szerintetek van még úgy mond értelme hogy kézilabdázzak, hogy elszakadt a keresztszalagom a baltérdembe?

Egy kicsit félek, hogy megint történni fog valami a lábammal..:s

2

Keresek egy olyan embert akinek vannak kapcsolatai osztrák (4-7. osztályú) csapatoknál és eltudja intézni h kiszerződjek (focista), ti ismertek ilyen embereket?

0

Kinek mi a vélemény erről-WILSON VENUS & SERENA STARTER SET - WRT294500?

0

Az Ukrán első osztályból miért nem esett ki a 2. osztályba az utolsó két helyen végzett csapat? (részlet lent)

a 12-13as szezonban a 2utolsó a Zaporozhye és a Hoverla lett de most néztem a következő 13-14es idény menetrendjét és mind2 ott van!A Kryvbas nincs az első osztályba pedig ők nem kieső helyen zártak!Ez miért van?Miért nem estek ki?

2

Valaki be tudná linkelni ezt a meccset?

Asszem 2-3 napja volt egy gála meccs. Az egyik csapat Dirk Nowitzki All Stars volt a másik Manuel Neuer XI.

0

Miért nincs évek óta magyar férfi teniszjátékos stabilan a top 100-ban benne?

A környező országokban mindenhol van,legalább egy.

3

Ki most a spanyol focicsapat csapatkapitánya a konfederációs kupán?

2

Focivébéken voltak híres csalások? Amikor mondjuk érdemetelenül nyert valaki világbajnokságot?