Találatok a következő kifejezésre: Másfél hónapja fogamzásgátlót és (9 db)

Kb másfél hónapja kezdtem fogamzásgátlót szedni, és az utóbbi náhány napban nagyon látszanak az erek a kezemben, sötét zölden és egy kicsit nehéznek érzem őket, mintha szorítanák. Mitől lehet?

Legjobb válasz: Lehet, hogy nem megfelelõ számodra az a fogamzásgátló. Menj vissza az orvoshoz, mondd el neki a panaszod és ír fel másik tablettát. Ha ezután sem múlik el, akkor még az érsebészeten is próbálkozhatsz, hátha a keringéseddel van probléma.

Lehet, hogy nem megfelelõ számodra az a fogamzásgátló. Menj vissza az orvoshoz, mondd el neki a panaszod és ír fel másik tablettát. Ha ezután sem múlik el, akkor még az érsebészeten is próbálkozhatsz, hátha a keringéseddel van probléma.
A kérdező hozzászólása: Köszike, csak az a baj, h már egyszer elkezdtem szedni egy fajtát, amibõl csak néhány szemet szedtem be, mert bezsibbadt tõle a lábam, akkor csináltattam trombózisgyanúra is vizsgálatot, azt mondta a doki minden oké, de azért írt fel egy másikat. Már nem nagyon merek hozzá visszamenni nehogy hülyének nézzen
Akkor lehet, hogy kardiológiára kéne egy beutalót kérned...
Nem biztos, hogy a fogamzásgátló okozza! Nem erõltetted meg a kezedet? Nem emeltél valami nehezet?
A kérdező hozzászólása: az is lehet, lehet h kicsit túlparázom ezt a dolgot, de nagyon tartok a mellékhatásoktól

Mit tegyek? 1 éve szültem és másfél hónapja szedek újra fogamzásgátlót.

Az els? levél után rendben megjött de azóta eltelt 3 hét és még mindig vérzek.

Legjobb válasz: Szerintem hagyd abba a szedését és menj vissza az orvosodhoz. Valószínûleg neked nem jó az a fajta tabletta, amit kaptál. Nekem is volt hasonló régen, én 14 naponként menstruáltam. Többféle gyógyszert is kipróbáltattak velem, de mindig u.az volt a vége. Végül inkább más módon védekeztünk.

Szerintem hagyd abba a szedését és menj vissza az orvosodhoz. Valószínûleg neked nem jó az a fajta tabletta, amit kaptál. Nekem is volt hasonló régen, én 14 naponként menstruáltam. Többféle gyógyszert is kipróbáltattak velem, de mindig u.az volt a vége. Végül inkább más módon védekeztünk.

Másfél hónapja szedek fogamzásgátlót és az utóbbi napokban fáj mindkét mellem, ha hozzáérek, mintha izomláza lenne. Ez lehet a gyógyszer mellékhatása?

Legjobb válasz: Volt olyan gyogyszer amitol nott a mellem, es eleinte fajt. De rovid idon belul (gondolom mikor mar nem nott tovabb) mar nem fajtak. Lehet, nalad is ez a helyzet.

Volt olyan gyogyszer amitol nott a mellem, es eleinte fajt. De rovid idon belul (gondolom mikor mar nem nott tovabb) mar nem fajtak. Lehet, nalad is ez a helyzet.
Ez lehet aatól hogy nõnek, nem tudom hány éves vagy. Nekem pl akkor szokott így fájni ha peteérésem van, de inkább a mellbimbóm nagyon érzékeny. Egyébként nem hinném hogy a gyógyszer okozza, de ha mész legközelebb íratni akkor kérdezz rá.
Igen, lehet a gyógyszer mellékhatása! Ha még 1-2 hónapig fennállnak a tünetek, akkor érdemes visszamenned és felíratni egy másikat!
Masodik valaszolo vagyok. Nem tudom, miert lett lepontozva a valaszom. Akar tetszik, akar nem, tenyleg nottek a gyogyszertol, fajtak, majd elmult a fajdalom. Ezt is pontozd le, ha gondolod.
A kérdező hozzászólása: Én nem pontoztam le semmit, sõt nem is pontoztam, ne haragudj ennek ellenére, még most ismerkedek az egész oldallal.
Hasonló kérdést írnék ki, mert nekem is aktuális lenne. Remélem nem vagyok terhes! És neked meddig fájt?
A kérdező hozzászólása: Ahogy nézem az idõpontot, ez pont másfél éve történt. Nem sokkal utána elmúlt a mellfeszülés, szerintem ez csak a fogamzásgátló mellékhatása volt az elején. Konkrétan már nem emlékszem, meddig tartott.

Mit tegyek? Ciki! Elkezdtem fogamzásgátlót szedni egy másfél hónapja és nagyon nagy mennyiségű, zöldes színű, hús szagú hüvely folyásom van. Mi ez a betegség hogy mindíg visszatér, de ilyen durva még nem volt?

Pár hónapja streptococcus agalactiae, majd escherichia coli-m volt. Sikeresen elmúltak a tünetek. Páromnak szeretkezés után piros lesz a pénisze. Volt GenoId vizsgálaton, azonban minden jó! Most canesten krémmel kenjük magunkat. Munkám miatt orvoshoz nem tudok eljutni csak ritkán. Mit tehetnék? Irassak fel antibiotikumot? (régebben használt) vagy használjak Canesten kúpot, vagy Kliont? Háziorvos el tud nekem írni ilyesmiket, egyáltalán ezzel a problémával mehetek hozzá?

Legjobb válasz: Hát én ilyen póblémával háziorvoshoz nem emmi képpen nem jelent jót.Minél elöbb orvos.Valamilyen fertözés lehet....

Hát én ilyen póblémával háziorvoshoz nem emmi képpen nem jelent jót.Minél elöbb orvos.Valamilyen fertözés lehet....
Mindenképpen menj el nõgyógyászhoz, mert a háziorvos nem fog felírni nektek megfelelõ gyógyszert . Ha már a párodnak is vannak külsõ tünetei is, akkor az valami komolyabb fertõzés. Oldd meg, hogy arra a kis idõre elszabadulj a munkahelyedrõl, mert ezt ilyen Canesten féle dolgokkal nem fogod tudni kikezelni.
Ez nem gomba. Menj el orvoshoz (nõgyógyászhoz!!!) Remélem tudod, hogy a fogamzásgátló hajlamosít a fertõzésekre. Ha alapból ilyenektõl szenvedsz, nem biztos, hogy ez a legjobb módszer a védekezésre.
Ez biztos, hogy nem gomba, egyetértek az elõttem hozzászólóval! Azzal, hogy canestennel kezeled magad, sokkal többet ártasz, mint hinnéd. Ilyen esetben meg térjetek át a gumira, egy jó ideig ezzel kéne védekeznetek. Mindkettõtöknek azonnali orvosi vizsgálat, kenetvétel, célzott kezelés. Szakítsatok egy félórás orvosi vizsgálatra idõd. Lehet, hogy kolléganõidet is megfertõzheted hiszen közös wc-t használtok. Õk meg szintén viszik haza. Ezt minnél elõbb orvosolni kell a magatok és mások érdekében is. Jobbulást!
A zöldes színû és szaga van az egy egysejtû ostoros fertõzése és másmilyen gyógyszer kell rá, antibiotikum.Nekem is az volt.Elõször azt hitték gomba és felírták az általános gyógyszereket, de utána kiderült, hogy nem és másfajtát kaptam.
A kérdező hozzászólása: Köszönöm! Antibiotikumot szedtem régebben ugyanerre és nagyon használt, de tudom hogy sûrûn nem lehet alkalmazni de most lehet kérni fogom!

Másfél hónapja szedem rendesen a Lindynette 20 fogamzásgátlót, 3 napja együtt voltam a barátommal és nem védekeztünk más módon, lehetek terhes?

Sziasztok! Az els? levél tabit rendesen beszedtem, nem maradt ki egy szem sem, a 7 napos szünetben rendesen megjött a mensim, aztán a második levélb?l is szünet nélkül beszedtem 8 tabit. Ezután voltam együtt párommal és mivel már "elvileg" hat a gyógyszer ezért nem védekeztünk máshogy. Igazából nem paráznék a dolog miatt, de pár napja furán érzem magam, fájdogál a hasam alja, és néha émelygek is. Teherbe eshettem, vagy ez valami más? El?re is köszi a válaszaitokat!

Legjobb válasz: nem vagy terhes, velem uez volt, minden terhessegi jelet ereztem, a tabi mellekhatasa lehet, en valtottam, de en egy masikrol a Lyndinette-re.

nem vagy terhes, velem uez volt, minden terhessegi jelet ereztem, a tabi mellekhatasa lehet, en valtottam, de en egy masikrol a Lyndinette-re.
Ne aggódj, biztos, hogy nem vagy terhes! A tabid már egy hét után védettséget ad! Lehet a tabi mellékhatása is, de nem biztos. Ha még a köv. levélnél is rosszul vagy, akkor érdemes visszamenni a dokihoz és felíratni egy másikat!

Nem szedtem fogamzásgátlót 1 hónapig, 1 napot késett a havim és elég gyenge volt, általában 3napig van meg, de most másfél nap volt kb. Lehetek terhes? Most elkezdtem szendi a gyógyszert, ez gáz? Totál összezavarodtam

-

Legjobb válasz: attól nem lehetsz terhes, hogy nem szeded a fogamzásgátlót. attól már igen, hogy védekezés nélkül voltál valakivel együtt.

attól nem lehetsz terhes, hogy nem szeded a fogamzásgátlót. attól már igen, hogy védekezés nélkül voltál valakivel együtt.
Hát nem hiszem, hogy védett vagy! Miért szeded így össze-vissza? Ez nem tesz jó a szervezetednek! Szedd rendesen!!!
A kérdező hozzászólása: tehát vegyek be 72órás tablettát??
Nyugodt lekiismerettel vedd be azt a 72 órás tabit! Sõõõt jobban jársz ha beveszed mert nem voltál védve! És 1et értek az elõttem hozzászólóval! Szedd rendszeresen a fog.gátló tabit! !
Nem tudom, de nekem elsõ olvasásra az jött le, hogy bevette az elsõ havi adagot, majd még a következõ levél elsõ hetijét, hogy eltolja a mensit! Akkor viszont védett elvileg! Mindegy, menj el dokihoz és meséld el neki, amit itt is, õ majd megmondja mit tegyél!
A kérdező hozzászólása: igen bevettem az elsõ levelet.Csak utána ugy gondoltam 6 nap után, h abbahagyom majd mégsem ezért döntöttem úgy, h 7 nap szünet.és azóta vettem be kb 9db-t.de az nem lenne durva h 72órás meg fogamzásgátló együtt?
A kérdező hozzászólása: miután bevettem az elsõ havit akkor is tartottam szünetet
Tehát 6+7 nap szünetett tartottál? Mert nekem ez jött le. Viszont így nem vagy védve. Miért gondoltad meg magad?
De ha 6 nap után meggondoltad magad, majd még egy napot kihagytál és úgy kezdted el szedni, akkor nincs gond. Max 7 nap szünet esetén még sztem nincs gond.
szóval bevettél egy havit aztán szünet aztán egy hetit aztán szünet és aztán megint elkezdted szedni? Mert akkor nem vagy védve, és ez így nagyon durva, nem lehet ilyet csinálni a szervezeteddel, teljesen megbolondítod. szóval ezt egyáltalán nem értem, de szerintem így a menszid össze vissza fog megjönni, már ha megjön és nem vagy terhes. Ha nem vettél be 72órást, akkor majd tesztelj, de ha nem vagy terhes akkor is számíts rá, hogy a menszid késik vagy kimarad vagy hamarabb lesz. Ilyet ne csinálj mégegyszer, iszonyat károkat okozhatsz magadnak, ez nem játék, gyógyszer.
Tisztelt Hölgyem! Javaslok egy hormonális kivizsgálást. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán
Tisztelt Hölgyem! Javaslok egy hormonális kivizsgálást. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!