Találatok a következő kifejezésre: Lehetséges, hogy fogamzásgátló szedése miatt (4 db)

Lehetséges hogy fogamzásgátló szedése miatt nem tudok fogyni és csökkent a libidóm?

1.5 éve szedem a Rezia nevû fogamzásgátlót azóta híztam 4-5kg-t és sehogysem tudom leadni, a libidóm is nagy mértékben csökkent. Lehet a fog. gátló miatt?

Legjobb válasz: Fogyni mindig lehet! -.- Max mozogj még többet, táplálkozz még egészségesebben! A libidócsökkenés meg általános jelenség.

Fogyni mindig lehet! -.- Max mozogj még többet, táplálkozz még egészségesebben! A libidócsökkenés meg általános jelenség.
Elképzelhetõ, hogy a tabletta miatt nem tudsz fogyni, illetve inkább úgy mondanám, hogy amiatt híztál. Jobb lett az étvágyad, de az is lehet, hogy csak vízzel vagy tele. tehát próbálj meg vízhajtó teát inni, az egyébként is jót tesz a méregtelenítésnél és, ha fogyni szeretnél akkor nem árt, ha sok folyadékot iszol. Zöld teát, ásványvizet. Lehet kapni kifejezetten méregtelenítõs teát, attól sokat pisilsz és fogysz is. Próbálj meg egészségesebben étkezni, több zöldség-gyümölcs, rostban gazdag étrend (pl. zabpehely, natúr joghurt), egyél kevesebb cukrot :) Amennyiben a libidód csökkent, az is lehet a fogamzásgátló hatása! De az is lehet, hogy azért csökkent, mert felszedted azt a 4-5 kg-t és ez neked lelki gondokat okoz, tehát nem tudsz nyugodtan a szexre gondolni/koncentrálni. Elsõ lépésben én kipróbálnám a teát és az egészségesebb étkezést. A legközelebbi nõgyógyászati vizsgálaton pedig (vagy amikor tablettát mész felíratni) említsd meg az orvosodnak, mi a problémád. Lehet, hogy felír mást. Én kb. 3 éve szedem ugyanazt a fogamzásgátlót (jangee) és nekem nagyon bevált. Libidó rendben van. Én felszedtem 6 kilót, de rám kellett. Páromnak is jobban tetszem így, egyébként elég vékonyka voltam. a libidóm rendben van, éjjel-nappal szexelnék :D Remélem, hogy nem ez van, de leírom, hogy elõzõ kapcsolatomban is szedtem fog.gátlót és akkor nekem is csökkent a libidóm, mindegy, mit szedtem. Akkor az volt az ok, hogy nem vonzódtam az akkori pasimhoz...nem izgatott fel egyáltalán, nem találtam férfiasnak és nem szerettem. Tehát a libidóm is jelentõsen csökkent, de az akkor a rossz kapcsolat miatt volt. Szóval több lehetõség is fennáll. Te tudhatod igazán, mi a megfelelõ :) Remélem tudtam segíteni :)
A kérdező hozzászólása: Köszi a válaszokat. 1 kommentelõ heti 3x órát edzem minimum nem eszem semmilyen kenyérfélét és cukrot sem használok. 2. válaszoló köszönöm ezt a hosszú választ a teás dolgot mindenképp megpróbálom :)

Lehetséges, hogy lelki okok miatt kezdek el menstruálni fogamzásgátló szedése közben?

Például: szolárium-fóbiám van de mégis rávettem magam, hogy elmenjek erre aznap este megjött. Vagy: pont ezzel a problémával elmentem n?gyógyászhoz, ami szintén nehezemre esett és pont nála produkáltam ezt. Erre ?: "Ne idegeskedjen, 5000 ft lesz" Ennyit mondott semmi mást. Mindez kb a 10. gyógyszer beszedésénél is akár. Van ilyen problémája még valakinek?

Legjobb válasz: Nem. Ha az egy hét megvonásos vérzésen kívül vérzel az azt jelenti hogy valami nincs rendben a tablettával, a szervezeted nem fogadta be teljesen..

Nem. Ha az egy hét megvonásos vérzésen kívül vérzel az azt jelenti hogy valami nincs rendben a tablettával, a szervezeted nem fogadta be teljesen..
menstruálni biztos nem kezdessz el, maximum vérezni. Az nem ugyanaz. Igen pszichés alapon lehet, de én kivizsgáltatnám, mert nem normális (lehet pl miómától. Mikor csinált a dokid utoljára ultrahangot?)
A kérdező hozzászólása: Még nem csináltak nekem ultrahangot. Eddig életemben 2 orvosnál voltam és egyik sem végzett megfelelõ munkát, felületesek voltak. Ugyanazt a gyógyszert szedem már kb 3 éve.

Lehetséges, hogy a fogamzásgátló szedése miatt nagyon minimális a vérzés?

Az els? levél végére értem, tegnap barnás, kicsit véres szer? lenyomat volt. Ma egy fokkal több. Arra hasonlít leginkább, mint amikor vége szokott lenni a havinak. Lehet ez a fogamzásgátló hatása?

Legjobb válasz: igen

igen
Mivel végére értél a gyógyszernek, ezért meg kellene hogy jöjjön. Valószínüleg így elsõ levél után ez az.
nana, hogy lehet, nekem az elozo tablettámnál annyira kevés volt, hogy 2 napig tartott az egész, de az is minimális. Most, hogy vltottam, sajnos megint több van, de ez sem vészes.
Nekem elég erõs volt a vérzésem, de amióta tabit szedek, szinte alig van. Szóval igen.
Persze, hogy késhet amiatt. Idõ míg visszaáll a szervezeted, nem kell aggódni!
A kérdező hozzászólása: Köszönöm, hát nagyon remélem, mert már nagyon izgulok
a barátnõmnek utána soha nem jött meg .Kiderült, hogy meddõ lett. Az orvos is csak a fejét vakarta a barátnõm meg depressziós lett.
A kérdező hozzászólása: jézusom:Sremélem lehet segiteni a barátnõdõn.remélem nálam nincs ekkora baj.
Hiába volt a tabi "alacsony hormontartalmú" a szervezetének betett. Igazából az orvosok sem tudják miért , de nem akarnak megérni a petesejtjei. Olyan hormonszintet produkál már 2 éve, mintha szedné a tabit, pedig azóta semmit se szedett. Járt terápiákra, de semmi. Már feladta. Pont azért hagyta abba a tablettát mert már tervezték a családalapítást. Most meg nem jön össze. Persze ez egy extrém példa. Anyám meg engem azért nem vett észre idõben, mert a tabletta beállította a vérzését. Az egyik munkatársnõje mondta neki, hogy terhes, anyu meg kiröhögte, aztán elment az orvoshoz, de akkor már asszem 3 hónapos voltam. Amikor meg én akartam tabit íratni, akkor azt mondta a nõgyógyász bácsi, hogy igazából nem lehet megjosólni még a vizsgálatok ellenére sem, hogy milyen hatással lesz a szer a szervezetre. Tehát lutri az egész. De remélem nálad nincs semmi gebasz.
Azért tesztelj egyet!
Gyakran elõfordul. Ha szerencséd van, akkor pár hónap után visszaáll. Ha kevésbé vagy szerencsés, akkor az orvos segít beindítani. Ha nagyon nem vagy szerencsés, akkor f.szán felborította a hormonrendszered.
Ez normális! Nekem is késett 2 hónapig! Mert ürült ki a gyógyszer!

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!