Találatok a következő kifejezésre: Lehet hogy fogamzásgátlótól van (6 db)

Mi van akkor ha a teszt negatív lett, de terhességi tüneteket produkálo. Szédülés hányinger mell feszülés. Lehet hogy fogamzásgátlótol van?

Három honapja szedek gyógyszert, de egyszer kihagytam négszemet ennek hat hete. Azóta volt meg de nagyon kevés.

Legjobb válasz: Még felteszed a kérdést, hogy elrontottál-e valamit? A 4 kihagyott szem gyógyszert te minek neveznéd, ha nem hibának? Lehetséges, hogy terhes lettél ez miatt! Meg egyébként is a gyógyszer az nem játék, nem úgy kell szedni, ahogy azt az ember gondolja! Nem olvastad a tájékoztatót? Menj el dokihoz és vizsgáltasd meg magad, mert komolyan mondom, hogy esélyed van a terhességre! Nem rémisztgetni akarlak, de sajnos ez van!

Még felteszed a kérdést, hogy elrontottál-e valamit? A 4 kihagyott szem gyógyszert te minek neveznéd, ha nem hibának? Lehetséges, hogy terhes lettél ez miatt! Meg egyébként is a gyógyszer az nem játék, nem úgy kell szedni, ahogy azt az ember gondolja! Nem olvastad a tájékoztatót? Menj el dokihoz és vizsgáltasd meg magad, mert komolyan mondom, hogy esélyed van a terhességre! Nem rémisztgetni akarlak, de sajnos ez van!
a terhességi teszt csalhat, attól mert negativ még lehet pozitiv...forditva nem igaz, ha pozitiv akkor nem lehet negativ
ez mindkettõtõl lehet, én rendesen szedem, mégis volt, hogy ilyen tünteim voltak, de emiatt váltottam, de mivel te ki is hagytál pár szemet, akár terhesség is lehet. A teszt csalhat néha, igen. Biztonság kedvéért elmehetsz dokihoz, hogy megnyugodj.

Lehet hogy a fogamzásgátlótól van?

most kezdtem el szedni el?ször a fog.gátlót(yasminelle) most tartok a 4.szemnél és elég furcsán érzem magam szóval hirtelen hangulatváltozás meg nagyon hisztis vagyok és rossz a kedvem de azóta mióta elkezdtem és a folyásomnak is nagyon er?s a szaga:S valaki nem tudja megmondani h ezek a tabival járnak együtt?

Legjobb válasz: sajnos sztem lehet:((,azért gondolom m.én is yasminelle-t szedek és nekem is vannak hasonló tüneteim:(.rám is rám szokott törni ilyen hirtelen hangulatváltozás,és nekem pedig inkább sok a folyásom amióta a gyógyszert szedem:((,de ezeket leszámítva én sztem jó a gyóygszer de lehet h.váltanunk kéne:)

sajnos sztem lehet:((, azért gondolom m.én is yasminelle-t szedek és nekem is vannak hasonló tüneteim:(.rám is rám szokott törni ilyen hirtelen hangulatváltozás, és nekem pedig inkább sok a folyásom amióta a gyógyszert szedem:((, de ezeket leszámítva én sztem jó a gyóygszer de lehet h.váltanunk kéne:)
Szia! 100%, hogy attól van, de olvasd el a betegtájékoztatot vagy menj vissza az orvoshoz!Tudod jobb félni, mint megijedni!
Én is a yasminelle tablettát szedem, már a második honapja.Nekem nem jelentkeztek ezek a tünetek.De nem mindenkinek egyformán hat a szervezetére, kinek így kinek ugy!Azt tanácsolnám, fordulj nögyogyászodhoz, õ biztos ad rá magyarázatot miért is van, vagy átállit egy másik gyogyszerre!Én elöször a dianne 35 nevü gyogyszert szedtem, amitõl sokat hiztam, és foltok jöttek ki rajtam :S Abbahagytam a gyogyszer szedését, és akkor mondta az orvosom, hogy probáljam ki a yasminelle gyogyszert.Nekem bevált, de nem mindenkinek jó!Szoval én azt tanácsolom, hogy menj vissza az orvosodhoz!

Lehet, hogy a méhemet borító miómás göbök fogamzásgátlótól vannak? (Jasminelle)

Egy évvel ezel?tt kezdtem szedni , el?tte terhes voltam. Egy éve még nem volt semmi ilyesmi, most meg tele van a méhem apró miómákkal. Mit tehetek ellene?

Legjobb válasz: Hagyd abba a tabit, ha nem nõnek, akkor megvan az ok.

Hagyd abba a tabit, ha nem nõnek, akkor megvan az ok.
Ezt beszéld meg egy orvossal!
Az orvosok sem tudják az okát. Sok orvos szerint inkább lelki okai vannak. Nekem tuti az volt pl. A végén ki is vették a méhemet. Amíg tünetmentes, nincs gond, el lehet vele élni baromi sokáig. A gond akkor van, ha már panaszokat okoz.
Egyet értek a 2. válaszolóval. Ha láttad tegnap az RTL Híradót, akkor tudod, hogy miért.

LANYOK! Az igaz hogy a fogamzasgatlotol lehet hizni? Van olyan fogamzasgatlo amitol nem lehet hizni?

Kivancsisagbol kerdezem. Volt olyan akinek olyan fogamzasgatloja volt amitol NEM hizott? Amugy az ember mennyire hizik a fogamzasgatlotol?(ha egyaltalan hizik tole)Nektek mi jott be? Ha valaki elkezd hasznalni tablettat akkor mikortol van a legnagyobb vedekezes? Pls normalis valaszokat! Thx

Legjobb válasz: Igen, van olyan. Pl. Jangee.

Igen, van olyan. Pl. Jangee.
A legtöbbtõl elhízol, de mostanában lehet kapni hormonmenteseket (nevet nem tudok). Annál nem annyi az esély. Egyébként sem hízol, hanem inkább a melled és a feneked nõ, a csípõd pedig szélesedik tõle a hormonoktól.
Én Mercilont szedtem, fogytam tõle 4 kilót. Amikor abbahagytam, visszajött.
A kérdező hozzászólása: Koszonom a valaszokat, sokat segitett :)
Én nem híztam semmit, pedig két éve szedem
symicia fogyasztó vagyok, nem híztam:)
Én mindegyiktõl híztam, akármelyiket próbáltam. Ahogy egyet abbahagytam, szinte hetek alatt eltûntek rólam a plusz kilók fogyókúra nélkül, ahogy újat kezdtem, hetek alatt visszajöttek. Lehet, hogy hormonálisabban érzékenyebb vagyok a fogamzásgátlókra. Egyébként nem mindenki egyformán reagál minden gyógyszerre. Fórumokon olvastam, hogy attól pl. amit én szedtem, volt aki fogyott, volt, aki hízott és volt olyan is, aki semmi ilyen hatást nem vett észre. Nekem még az alkatom is megváltozott, amíg nem szedtem, ha híztam is pár dekát, a hasamra ment, a csípõm és a combom csontos volt, a fogamzásgátló szedésekor meg a csípõmre és a combomra rakódott minden. De az, hogy én híztam, nem jelenti azt, hogy te is fogsz. Ha még csak most készülsz kiíratni, az orvos gondolom kivizsgál és ad valami neked megfelelõt. Ha úgy veszed észre, hogy nagyon hízol tõle, megpróbálhatsz kiíratni másikat.
Barátnõm mindegyik fajtától hízik, de annyira nem bánom. Alapból 50 kiló, így felmegy 52-53 kilóra, úgyhogy kicsit nagyobb cici-fenék :] Pont jó.
3éve szedem és nem híztam tõle ez hülyeség
én sem híztam a gyógyszeremtõl :) ez a dolog teljesen a szervezetedtõl függ illetve hogy mennyire vagy hajlamos a hízásra. az én barátnõm mondjuk pont a Jangee-tõl hízott el teljesen bár õt nem zavarja szóval nincs hiba. :)

A fogamzásgátlótól is fájhat úgy a hasam, mintha meg akarna jönni? Az utóbbi napokban nagyon sűrűn van ilyen, pedig még szó sincs arról, hogy meg kéne jönnie. Mitől lehet?

Legjobb válasz: A tabletta mellé az a hosszú papír nem dísznek van... El kell olvasni! Ha nincs ott, h lehetséges, akkor valószínûleg felfáztál..

A tabletta mellé az a hosszú papír nem dísznek van... El kell olvasni! Ha nincs ott, h lehetséges, akkor valószínûleg felfáztál..
Nekem is szokott tõle úgy fájni... :) Mondjuk betegtájékoztatóban ( enyémben, nem tudom te milyet szedsz )mellékhatásként írják.
Egyik ismerõsömnek is hasonló problémája volt. Õ diétával le tudta adni a felesleget. Aztán a fog. gátló szedését is abbahagyta.
A kérdező hozzászólása: elvileg ha abba hagyom akkor tele leszek pattanással, meg egy hónapba 3X is megjöhet, meg lehet hogy dupla annyit hízok(bár nem hiszem mert a gátló szedése óta híztam sokat) ez igaz?
Hízni biztosan nem fogsz az abbahagyása miatt. Az viszont benne van a pakliba, hogy rendszertelen lesz a menstruációd egy ideig (egy másik ismerõsömnek 1 évig nem jött meg miután abbahagyta a tabit szedését). Ha a tabi szedése elõtt pattanásos voltál és a szedése hatására elmúltak, akkor lehet, hogy a fog. gátló abbahagyása után újra visszatérnek. De csak úgy nem leszel pattanásos. De még mindig jobb pár pattanás (amit könnyen lehet kezelni), mint a túlsúly.
A kérdező hozzászólása: nem voltam pattanásos, most lettem tõle az:) de igen, inkább lennék ragyás, mint hogy ilyen testalkatú mint most..1éve szedem..de azért 3hónap alatt +15kg az már nagyon durva...pedig váltottam is fél éve, mert hogy ettõl majd leadom amit felszedtem, de egy deka nem ment le....
Ha a tabi miatt lettél pattanásos az még egy jel arra, hogy a szervezetednek nem tesz jót a fog.gátló. Én azt tanácsolnám, hogy hagyd abba a szedését, állíts össze egy diétás étrendet (ha gondolod, írj privit és segítek). Ha esetleg van idõd, akkor tornázz otthon.
A kérdező hozzászólása: írtam:)
Magától a fogamzásgátlótól nem lehet elhízni... maximum HAJLAMOSABB leszel tõle a hízásra, de a gond az életmódoddal van. Nem azt mondom, hogy koplalj, és járj edzõterembe, de ettõl még lehet egészségesen étkezni és sportolni. Testmozgásra még annak is van lehetõsége, aki magánzárkában él... Csak akarni kell. Olyan nincs, hogy "de nem megy". Igenis megy az, csak határozd el magad.
Nagyon sok embert betegítenek meg a gyógyszerek. 1 megoldás van: egészséges életmód, gyógyszerek nélkül! A hormonháztartásod NEM normális, hogy ha gyógyszert szedsz.. ezért hízhattál meg. Ha nem ezért híztál, akkor csak rosszul eszel.. Akkor meg a kajáktól nem normális a hormonháztartásod. VAGY a 'normális' már a betegségbe hajló állapotot jelenti.
Én is akkoriban kezdtem komolyan hízni, mikor elkezdtem szedni a gyógyszert, mondogatták is, hogy biztos attól van... érdekes módon, azóta is szedem, viszont elkezdtem odafigyelni az étkezésre és rendszeresen sportolok, és lám, lefogytam 25 kilót és remekül érzem magam. Ezek után nekem ne mondja senki, hogy nem lehet a gyógyszer mellett lefogyni...

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!