Találatok a következő kifejezésre: Ki a Batthyányi (4 db)
Legjobb válasz: Szabó Gábor Az információ lelõhelye: http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b63/muvesz_3615.html (A köztéri mûvei címû részben)
Legjobb válasz: 2-es villamos Boráros térig, onnan pedig 4-6-os villamossal a Margit-híd budai hídfõig. Ott is felszállhatsz a Szentendrei HÉV-re
2-es villamos Boráros térig, onnan pedig 4-6-os villamossal a Margit-híd budai hídfõig. Ott is felszállhatsz a Szentendrei HÉV-re
vagy 2-es villamossal a Kossuth térig és onnan 1 megálló metróval a Batthyány tér
a szentendrei hév a Batthyány térrõl indul ( oda metrü) és az elsõ megállója a Margit Híd ( ott van a 4-es 6-os villamos)
Közvágóhídtól Fõvám térig 2-sel utána 49, 47-el a Móriczig utána 41-gyel a Batthyány térig
Legjobb válasz: Amennyiben a Kossuth tér északi oldalán található szoborra gondolsz, akkor azt tudomásom szerint róla ezt találtam. A köz javára állítatta a Képzõ- és Iparmûvészeti Lektorátus és az Aradi Vértanúk Szobrai Alapítvány több család adományából, 1999. október 5-én. A szobrászmûvész Palotás József volt.
Amennyiben a Kossuth tér északi oldalán található szoborra gondolsz, akkor azt tudomásom szerint róla ezt találtam. A köz javára állítatta a Képzõ- és Iparmûvészeti Lektorátus és az Aradi Vértanúk Szobrai Alapítvány több család adományából, 1999. október 5-én. A szobrászmûvész Palotás József volt.
Huhh, kicsit "zagyva" lett a válaszom. Ezért megismétlem: A Kossuth tér északi oldalán található szobrot tudomásom szerint a „a köz javára” állítatta több család adományából a Képzõ- és Iparmûvészeti Lektorátus és az Aradi Vértanúk Szobrai Alapítvány 1999. október 5-én. A szobrászmûvész Palotás József volt.
Legjobb válasz: 1963.05.13. Szabó Gábor anyaga:bronz
1963.05.13. Szabó Gábor anyaga:bronz