Találatok a következő kifejezésre: Hízlal a tabletta Mennyire (1 db)

Hízlal a fogamzásgatló tabletta? Mennyire módosítja a hormonháztartást?

akinek tapasztalata van benne légyszives osszatok meg velem...

Legjobb válasz: nekem az a tapasztalatom,hogy nemtudok ellenállni a kajának.nagyon meghozza az étvágyamat.én híztam tole,sajnos.plusz nekem voltak olyan tunetek,hogy az elso 1-2hétben hányingerem volt reggelenként,rettenetesen fájt tole a lábam,és érdekes,hogy havi kozben nem éreztem feszulést a mellemben,viszont a koztes 21napon igen:)én 3honapja szedem,de ugy vettem észre már kezdenek elmulni a tunetek.

nekem az a tapasztalatom, hogy nemtudok ellenállni a kajának.nagyon meghozza az étvágyamat.én híztam tole, sajnos.plusz nekem voltak olyan tunetek, hogy az elso 1-2hétben hányingerem volt reggelenként, rettenetesen fájt tole a lábam, és érdekes, hogy havi kozben nem éreztem feszulést a mellemben, viszont a koztes 21napon igen:) én 3honapja szedem, de ugy vettem észre már kezdenek elmulni a tunetek.
Én kb. 3 évig szedtem fogamzásgátlót, elõtte elég vékony voltam, utána az elején jött rám egy olyan 3-4 kiló, de fél év alatt lement rólam, mindenféle diéta nélkül, mert hozzászokott a szervezetem. Szerintem amúgy is alkat kérdése, anyukám például hipervékony, pedig õ is ugyan azt szedi, amit én szedtem. Szóval ha elkezded szedni, akkor szerintem arra számíts, hogy lehet, hogy egy picit fogsz hízni, aztán az esetek többségében tényleg le is megy. Drasztikusan kevesen híznak meg tõle, ha igen, akkor másik gyógyszert kell feliratni az orvossal.
Attól is függ, hogy valaki mennyire hajlamos a hízára, én például sajnos eléggé hízásra hajlamos alkat vagyok, és fel is szedtem pár kilót (k. 5-6) amikor elkezdetm szedni a fogamzásgátlót :(((. És nagyon nehezen is adtam le ami akkor feljött. Alkat kérdése. Ha vékony vagy, és nem hízol könnyen, akkor nem fog nagy gondot okozni (lásd az elõbbi hozzászólót). A hormonháztartást módosítja (hiszen nõi hormont tartalmaz), de a mai modern gyógyszerek már kis hormontartalommal készülnek, és igazából nem okoznak problémát, esetleg amikor elkezded szedni, akkor eleinte nehéz hozzászokni (nekem pl. köztes vérzéseim voltak, hányingerem, stb..) Ha nagyon kellemetlenek esetleg a mellékhatások, akkor menj vissza a nõgyógyászodhoz, és felír másik gyógyszert.
Én egy igen erõs gyógyszert szedtem és nem híztam se mikor elkezdtem, se mikor abbahagytam. A hormonszintem pedig tökéletes, pedig évek óta szedtem.
Nem ijesztgetés miatt mondom, mert természetesen mindenkire másképp hathat, de az a tévhit, hogy nem okozhat sújgyarapodást a fogamzáshátló. Az én fogamzásgátlómon amúgy a mellékhatások között is jegyzik, hogy elõfordulhat ilyen tünet. A gyógyszer gyártói pedig már csak nem élnek tévhitben. És logikus is, ugyanis nõi hormont tartalmaz, és ennek hatására jelentkezhet a hízás tünetként. Étvágyat viszont nem nagyon csinál, mégis melyik összetevõje eredményezné a nagy étvágyat?? Kérdezd a nõgyógyászod is ha gondolod, de nekem sportos életmódú barátnõm is hízott fogamzásgátló hatására, úgy hogy nem kezdett el mondjuk a tabletta szedésével egy idõben mértéktelenül enni, és ugyanúgy sportolt mit addig. Az igaz, hogy csak kis felesleg rakódott rá, de mással nem nagyon lehet magyarázni. Nekem is felment 5 kg, pedig nem változtattam az étkezési szokásaimon.
Ez egy hatalmas tévhit!! Nem a tabletta hízlal, hanem amit megeszel!!!! Nyilván sokaknak okoz hatalmas étvágyat, de ha odafigyelsz akkor megúszhatod a hízást, vagy válassz másik fogamzásgátlót, beszéld meg a nõgyógyászoddal az aggodalmad!!
Én Miligeestet szedtem fél évig. Nálam nem okozott hízást, viszont erõsen csökkentette a libidómat....Ez rosszabb, mint ha híztam volna...

Hasonló válaszok

A kérdés szövege Válaszok száma

Ha fogamzásgátlót szedek, tényleg csökkenhet a nemi vágyam?

Szeretném a tablettát, mert azt hiszem abban jobban bíznék, mint a gumiban, és tudom, hogy a barátomnak úgy sokkal jobb lenne... De félek, hogy pl. meghízok tőle nagyon, vagy nem fogom már kívánni.

5

Mi van akkor, ha én nem akarok, nem fogok foggátlót szedni?

Nincs ugyan barátom, de felmerült bennem, hogy ha esetleg majd lesz, akkor ez mennyire lesz probléma? Lehet szakító ok, ha csak és kizárólag gumi óvszerrel vagyok hajlandó szexelni?

20

Elkezdtem szedni a Velgyn fogamzasgatlot de rosszul kezdtem . De mar rajottem hogy is van ez es elkezdtem normalis szedni ilyenkor mivan? Vagy eggyaltalan van valami?

3

Fogamzásgátlót szedek 5 napja, most mégis késik. Mitől lehet?

Már nagyon be vagyok parázva attól, hogy terhes vagyok. Nem maradt ki gyógyszer, mindig ugyanakkor veszem be, de a párom mindig bennem megy el, de utána egyből kiszokott folyni minden. A 7 napos szünetben vagyok, általában a 3. napon jön meg, és most az 5. van! A hasam fáj, van egy kis barna folyás, ennyi. Nagyon félek, terhes lennék? De hát a tabi azért van hogy ne legyek még akkor se ha belém megy, nem?
18L

9

Negatív terhességi teszt?

Már második hete késik... Ma úgy döntöttem csinálok egy tesztet, de negatív lett. Mennyire lehet biztos, hogy nem vagyok terhes? Csinálnom kéne még egyet vagy most már itt az ideje az orvosnak?

4

A 72órás tablettának van valami mellékhatása?

6

Erekciós csepptől lehetek még terhes?

a barátommal már fél éve vagyunk együtt, soha nem jön el bennem, viszont erekciós cseppnél nem húz fel gumit. Eddig ( szerencsére, lekopogom ) nem volt semmi baj, az érdekelne, hogy akkor nem leszek terhes erekciós csepptől továbbra sem ? Mert hallottam, hogy valaki attól is teherbe esett, de valaki meg egyáltalán nem. Lehet buta kérdés.
18/L

3

Akinek spirálja van fent járt már így? Mi a teendő?

3 hónapja van fent Mirenám. Türelmesek voltunk, mert olvastam hogy várni kell míg megpuhul a jelzőszál. Páromat kikezdi, és engem is zavar, mert gyakran érzem. Ilyenkor mi van? Vissza lehet még vágni a jelzőszálból? Azt érezzük egyáltalán? Az uh-n minden ok volt, de dokival nem találkoztam mert szülésre ment, így neki nem mondtam

5

Nagyon fontos! Kiszakadt az ovszer es holnap mennek esemeny utani tablettaert. Hogyan intezzem? Hova menjek?

8

Mikor kezdjem el szedni a tablettát?

Fogamzásgátló tablettát írattam ki magamnak és aznap rögtön nem tudtam kiváltani a gyógyszert. Közben megjött a menstruációm . Ma van a 4-dik nap. A tájékoztatóban benne van, hogy az első napon kell elkezdeni szedni. Ha a 4dik napon kezdem el nagy bajt csinálok vele? Vagy várjam meg a következő menstruációt és akkor kezdjek bele?

2

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!