Találatok a következő kifejezésre: Fogamzásgátló gyógyszert Rendesen meg jött (6 db)

Szerintem sürgõsen menj el orvoshoz!!!
Keresd fel az orvosodat, de ha az utrahangon semmi elváltozás nem jelentkezik és a vizsgálat se mutat ki semmi fertõzést vagy akkut panaszt, akkor még lehet gondolni méhen kívüli terhességre, vagy valami más belsõ szervi panaszra is. Esetleg a vastagbél gyulladása, a fájdalmakat elõidézheti. Mindenképp javasolok egy telljes körû kivizsgálást, h megbizonyosodj, mi is a baj.

Fogamzásgátló gyógyszer szedése közben meg jöhet a havi? Már régebb óta szedem és eddig ilyen még nem történt. Van még 7 napra való gyógyszer de most olyan havihoz hasonló dolog jött meg. Remélhetőleg rendes válaszokat kérek! Köszi 19/L

Legjobb válasz: Mi az a havihoz hasonló dolog? Elvileg nem jön olyankor semmi, de néha pecsételõ vérzése szokott lenni a megvonásos vérzés mellet, de ezt szerintem a betegtájékoztatóban remekül olvashattad volna. Azonban, el lehet menni dokihoz, hogy ez most normális-e vagy mi van....

Mi az a havihoz hasonló dolog? Elvileg nem jön olyankor semmi, de néha pecsételõ vérzése szokott lenni a megvonásos vérzés mellet, de ezt szerintem a betegtájékoztatóban remekül olvashattad volna. Azonban, el lehet menni dokihoz, hogy ez most normális-e vagy mi van....

Tisztelt Doktor Úr! Évek óta szedek fogamzásgátlót, most jelenleg 3 éve a Jange-t! Eddig nem volt vérzésproblémám, mindig időben jött meg! Most az utolsó 2 havi vérzésem szinte kimaradt, csak minimális barnás folyás volt! A gyógyszert rendesen szedtem, ne

Tisztelt Doktor Úr! Évek óta szedek fogamzásgátlót, most jelenleg 3 éve a Jange-t! Eddig nem volt vérzésproblémám, mindig időben jött meg! Most az utolsó 2 havi vérzésem szinte kimaradt, csak minimális barnás folyás volt! A gyógyszert rendesen szedtem, nem hagytam ki egy szemet sem! Augusztus óta gyógyszertárban készített bórsavas kúpot használok orvosom javaslatára ( bakteriális hüvelyfertőzés kezelésére)! Nem tudom ez befolyásol-e valamit! Múlt hónapban 3 nap késéssel jelentkezett ez a barnás folyás is, de vérzésem nem volt! Múlt héten megint meg kellett volna jönnie, de szinte csak kis pecsételő barnás folyásom volt, mint mielőtt megjönne a vérzés, de ez szintén elmaradt! A hasam is fájt mint a menstruáció idején szokott! Ön szerint ennek mi lehet az oka? Ha jövő hónapban sem jönne meg rendesen a vérzésem elmegyek az orvoshoz, de addig is hátha tudna nekem mondani valamit, hogy Ön szerint ennek mi lehet az oka!?

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta hosszabb szedése után előfordulhat, hogy a vérzés igen minimálissá válik, az esetek többségében nem áll kóros dolog a háttérben. Pontosabb választ azonban kezelőorvosától kaphat, mert vizsgálat, személyes konzultáció is szükséges lehet. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta hosszabb szedése után előfordulhat, hogy a vérzés igen minimálissá válik, az esetek többségében nem áll kóros dolog a háttérben. Pontosabb választ azonban kezelőorvosától kaphat, mert vizsgálat, személyes konzultáció is szükséges lehet. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Doktor Úr! Évek óta szedek fogamzásgátlót, most jelenleg 3 éve a Jange-t! Eddig nem volt vérzésproblémám, mindig időben jött meg! Most az utolsó 2 havi vérzésem szinte kimaradt, csak minimális barnás folyás volt! A gyógyszert rendesen szedtem, ne

Tisztelt Doktor Úr! Évek óta szedek fogamzásgátlót, most jelenleg 3 éve a Jange-t! Eddig nem volt vérzésproblémám, mindig időben jött meg! Most az utolsó 2 havi vérzésem szinte kimaradt, csak minimális barnás folyás volt! A gyógyszert rendesen szedtem, nem hagytam ki egy szemet sem! Augusztus óta gyógyszertárban készített bórsavas kúpot használok orvosom javaslatára ( bakteriális hüvelyfertőzés kezelésére)! Nem tudom ez befolyásol-e valamit! Múlt hónapban 3 nap késéssel jelentkezett ez a barnás folyás is, de vérzésem nem volt! Múlt héten megint meg kellett volna jönnie, de szinte csak kis pecsételő barnás folyásom volt, mint mielőtt megjönne a vérzés, de ez szintén elmaradt! A hasam is fájt mint a menstruáció idején szokott! Ön szerint ennek mi lehet az oka? Ha jövő hónapban sem jönne meg rendesen a vérzésem elmegyek az orvoshoz, de addig is hátha tudna nekem mondani valamit, hogy Ön szerint ennek mi lehet az oka!?

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta hosszabb szedése után előfordulhat, hogy a vérzés igen minimálissá válik, az esetek többségében nem áll kóros dolog a háttérben. Pontosabb választ azonban kezelőorvosától kaphat, mert vizsgálat, személyes konzultáció is szükséges lehet. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Fogamzásgátló tabletta hosszabb szedése után előfordulhat, hogy a vérzés igen minimálissá válik, az esetek többségében nem áll kóros dolog a háttérben. Pontosabb választ azonban kezelőorvosától kaphat, mert vizsgálat, személyes konzultáció is szükséges lehet. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán
nálam is ugyan ez a helyzet :D gondolom a hormonváltozás miatt..
Kb fél év alatt áll be, én is abbahagytam márciusban és nekem is összevissza jön meg azóta, várj kicsit, majd rendezõdik.

Cisztám volt, az orvos fogamzásgátlót írt fel rá (Lindynette 20), majd azt mondta, hogy felszívódott a ciszta. A gyógyszer abahagyása után meg is jött rendesen 30 napra rá, de most már 60 napja semmi...Ez természetes, vagy baj van megint?

Ez amiatt van, hogy összekeverte a gyógyszer a hormonrendszeremet, vagy ez már nem annak tudható be?

Legjobb válasz: Miért hagytad abba a gyógyszert?Az nem jó a szervezetednek,h elkezded szedni,az vmilyen szinten beleturkál a h.rendszeredbe,majd abbahagyod!Mivel nem vok orvos és nem is volt velem ilyen,nem mondhatom azt h a gyógyszer miatt van ez!Én a te helyedben visszamennék a dokihoz vagy több orvoshoz is elmennék!Nem tudom biztosra DE van egy oldal a hazipatika.hu ott nagyon sok kérdésre választ kaphatsz sok-sok témában!Ajánlom mindenkinek!

Miért hagytad abba a gyógyszert?Az nem jó a szervezetednek, h elkezded szedni, az vmilyen szinten beleturkál a h.rendszeredbe, majd abbahagyod!Mivel nem vok orvos és nem is volt velem ilyen, nem mondhatom azt h a gyógyszer miatt van ez!Én a te helyedben visszamennék a dokihoz vagy több orvoshoz is elmennék!Nem tudom biztosra DE van egy oldal a hazipatika.hu ott nagyon sok kérdésre választ kaphatsz sok-sok témában!Ajánlom mindenkinek!
A kérdező hozzászólása: Köszönöm a választ, azt elfelejtettem írni, hogy az orvos mondta, hogy nem kell új dobozzal szednem, tehát elvileg mniden rendben volt, és nem saját ötlettõl vezérelve hagytam abba...
Igen, ha abbamarad a fogigátló, az elsõ mensi általában idõben megjön, ezt nevezik megvonásos vérzésnek. A cisztádnak magától el kellett volna múlnia, illetve várnia a dokinak pár hetet, megnézni a cisztát. de nem fogamzásgátlót felírni mindjárt! Nekem többször volt már cisztám:( Mindig az volt a menetrend, hogy elõbb várt kicsit a doki, s a ciszta elmúlt magától, szerencsére. De a fogamzásgátló tényleg felboríthatja a szervezeted. Szerintem menj el most már másik dokihoz, mondj el neki mindent, hogy mindennek tudatában vizsgáljon meg, mert 60 nap elég sok, nehogy megint cisztád legyen... Sajnos, nekem lett a fogigátló után, igaz, hosszú ideig szedtem. És javaslom még hogy próbálj inni cickafark teát, segíthet rendezni a ciklusod. Mondjuk nem hat azonnal, de nem is soká. Én csinálnék cickás fürdõt, nekem az sokat segített! Az annyi hogy cickafarkfûvet beáztatsz kb 12 órára, majd fürdõvízbe teszed és abban a jó meleg vízben 20 percet ülsz. A víz azért ne lepjen el, max a hasadig.. Majd még kicsit vizesen bújj ágyba. Nekem ez hatott a legtöbbet, de ha nem szereted az ilyen füdõket, elég ha teaként iszod a cickát. Akár többször is naponta! De azért a doki nézzen inkább meg! Mert legfeljebb azt mondja, hogy nincs gond, de megnyugszol.
A kérdező hozzászólása: Nagyon szépen köszönöm a tanácsot, azt hiszem, elmegyek egy másik orvoshoz...

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!