Találatok a következő kifejezésre: Abbahagyjam a tabletta szedését (4 db)

Abbahagyjam a tabletta szedését, vagy ne? (többi lent)

Sziasztok! Lassan 2 éve hogy fogamzásgátlót szedek (Dienille). Pár hónapja eldöntöttük a párommal, hogy befejezem, vagy legalábbis leállok vele, és megnézzük hogy tényleg vannak-e tüneteim. Ugyanis, fokozatosan romlott a nemi életünk, amire azelőtt nem volt panasz. Hamar felkapom a vizet utólag visszagondolva semmiségeken, pedig korábban türelmes voltam. Hisztis is szoktam lenni, pityergek semmiségeken, hamar eltörik a mécses. Van mikor tiszta házi sárkány vagyok, nem ismerek magamra. Vékony voltam és híztam 6 kg-t. Sokszor vagyok levert, fáradt, de okot nem látok rá. De, a családi életem nincs rendben és pont 2 éve kezdődtek a bajok. Nem ecsetelem most, a lényeg, hogy fiatal vagyok, van két kis tesóm, és az anyánk lelépett, rám szakadt minden(én mindig segítettem neki), közben egyetem, bejárás, stb. Az elmúlt félévben volt pár kudarcom, így nem tudom minek a számlájára írjam a rossz kedvet, kilátástalanságot. Régen optimista szorgalmas lány voltam. Úgy volt most hagyom abba a bogyót, ma lenne az első nap, hogy nem szedem, be, erre véletlenül találtam egy levélnyi tablettát, nem is értem hogyan, egy kicsit elszámolhattam a hónapokat a felírástól. Azt az egy levelet ti beszednétek, vagy hagynátok a fenébe? Nem tudom mi legyen, bocsi ha buta kérdés, már úgy rá készültem hogy nem szedem, aztán most hirtelen van még egy levél. pocsékolni nem szeretek, de ha most beszedem, suli időre lesz az hogy már nem szedem és kitudja mit szól hozzá a szervezetem.

Legjobb válasz: Mindenképpen hagynám, ha úgy érezném, hogy a fogamzásgátló egy idõ után több bosszúságot hoz mint "hasznot".

Mindenképpen hagynám, ha úgy érezném, hogy a fogamzásgátló egy idõ után több bosszúságot hoz mint "hasznot".
Igen.. attól van.. mintha magamról olvastam volna.. csak nekem emellé még a fejem is rohadtul fájt. SOHA TÖBBET AZT A SZ*RT!!!!!
A kérdező hozzászólása: Nos a fejfájást kihagytam a sorból, sosem voltam fejfájós, újabban már migrénem van, egyszerûen aludnom kell és a fájdalomcsillapító sem segít. 1.-nek: a barátnõm pont ezt javasolta :)
Most mivel leszel elõrébb, ha beszeded azt a levelet is? Semmivel... Én nem szedném be, az biztos. Minek? Amúgy milyen migréned van? Ha aurával járó (pl. fényeket látsz a roham elõtt stb.), akkor AZONNAl abba kell hagyni.
A kérdező hozzászólása: Felnyitottad szemem, kedves utolsó válaszoló, és meg is ijedtem. Õszintén szólva egyszer volt olyan, hogy az egyik szememnél felül egy foltban nem láttam, elõször azt hittem valami van ott, a hajam vagy akármi, de rájöttem, hogy nem, konkrétan egy folt kiesik a látómezõmbõl. Aurákat nem láttam.
A látótérkiesés is komoly tünetnek számít. Ilyen esetben azonnal abba kell hagyni, még mielõtt stroke-ot kapsz.

Szakítottam a barátommal, abbahagyjam a tabletta szedését?

2,5 hete szakítottam a barátommal, mindjárt vége a levélnek, és nem tudom, hogy folytassam-e a szedését (22 éves vagyok, 5 hónapja szedem). Lehet, hogy egy-két hónap múlva újra lesz párom, és kelleni fog, de lehet, hogy évekig nem...mi árt jobban? Ha abbahagyom és hamarosan újrakezdem, vagy ha szedem feleslegesen kitudja meddig? Ti mit csináltok ilyen helyzetben?

Legjobb válasz: Szerintem hagyd abba,mert elég drága.

Szerintem hagyd abba, mert elég drága.
Felesleges abbahagynod, ha nem okozott számodra sok mellékhatást. Velem 1 éve szakított a barátom, szedtem utána végig, és 5 hónap múlva megint szerelmes lettem és jó volt h szedtem :) Az orvosom is azt mondta, hogy a mai fogamzásgátlókat már 10-15 évig is lehet szedni, alacsony a hormontartalmuk, nem okoznak panaszt a szervezet számára. De a te döntésed, ez csak 1 tanács volt. :)
A májat mindenképpen terheli így nem javaslom a felesleges szedését
ha tutira véglegesen vége, és nincs kifogásod a gumi ellen, akkor sztem hagyd abba, aztán ha beújítanál, az elején használjatok gumit, ha nem akarod összezavarni a szervezeted.. amúgy meg erre a nõgyógyász tudja a legbiztosabb választ, hogy melyik az egésszégtelenebb
Én két éve kezdtem elõször a tabit. Szedtem 3 hónapig, utána vége lett a kapcsinak, abba hagytam a tabit, egy hónap után kibékültünk, de nem folytattam a tabit, megszakitással védekeztünk, ez ment fél évig. Rá két hónapra lett a mostani párom, vele 5 hónapja vagyok együtt, és 1 hónapja kezdtem ujra a tabit. De csak azért kezdtem el megint, mert komoly kapcsolta. Ezért is vártam a bogyóval ennyit. Feleslegesen nem mérgezem magam :(
utolsó vagyok. Szerintem hagyd abba. Nem olyan egészséges az....
Én is azt mondom, hogy hagyd abba. Én biztosan nem szedném, még kapcsolat alatt sem, nemhogy ha nincs párom. A májnak minden gyógyszer árt.
én igaz még nem szedek tablettát, de biztos abbahagynám. nem tesz jót a májnak. én még nem szedek tablettát, pedig lassan egy éve vagyunk együtt a párommal, nem sietek vele, érzem hosszú lesz. szerintem hagyd abba
hagyd abba, nekem orvos tanácsolta h hagyjam abba mikor nincs kapcsim.23/L

Abbahagyjam a fogamzásgátló tabletta szedését?

Egyetemre járok.A nyáron kezdtem el szedni fogamzásgátló tablettát,a suli idöszak alatt nem sokat találkoztam a szerelmemmel.Most viszont úgy gondoltam,hogy elmegyek és fogamzásgátlót fogok íratni,mivel itt a nyár,többet leszünk együtt.De most belegondolva lehet hülyeség volt elkezdeni?Mert jön az újabb félév és alig fogunk találkozni,? is egyetemre jár,hetente szerintem csak ha péntekenként tudunk találkozni.De viszont nem adnám fel a tabletta szedését,hogy megint gumi óvszerre térjünk át...

Legjobb válasz: ne

ne
ne hagyd abba ha még péntekenként is fogtok talizni. mi lesz ha egyik pénteken peteérésed lesz és nem akartok gumit használni? és gondolom a baba még nem fér bele a képbe:)
Én is ugyanabban a cipõben jártam, mint te, én nem hagytam abba, bár a szedése mellett állt az is, hogy rendezett lett a menzeszem, nem görcsöltem, stb..és védett is persze amikor kellett:)

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!