Találatok a következő kifejezésre: A fogamzásgátló lehet az oka, (43 db)

Mi lehet az oka hogy a barátnömnek elmondása szerint egy hónapba 3 szor jön meg a menzije? Fogamzásgátlót nem szed elmondása szerint a 3. vérzésnél világos volt a vér és kevesebb mennyiség.

Legjobb válasz: Mindenképp menjen el orvoshoz. Nem tudom, mi lehet az oka, nem volt ilyen problémám, de nõgyógyász meg tudja állapítani mi a baj, mert ez nem normális. Lehet felír neki fogamzásgátlót, hogy beálljon a ciklusa, de nem biztos.(nem lehet, hogy csak nem kívánja veled a szexet és azért mondja folyton, hogy megjött?)

Mindenképp menjen el orvoshoz. Nem tudom, mi lehet az oka, nem volt ilyen problémám, de nõgyógyász meg tudja állapítani mi a baj, mert ez nem normális. Lehet felír neki fogamzásgátlót, hogy beálljon a ciklusa, de nem biztos.(nem lehet, hogy csak nem kívánja veled a szexet és azért mondja folyton, hogy megjött?)
túl gyakori peteérésre utal, hormonjaival lehet baj, és havi háromnál, gyakorlatilag szinte egész hónapban vérzik, ez nem egészséges.. már rég el kellett volna mennie orvoshoz..
lehet hogy nem megjön neki, hanem csak vérezget ... lehet egy ronda felfázás, méhszájszeb, bármi vacak nagyon sürgösen beszéld rám hogy menjen orvoshoz
lehet, hogy nem akar veled szexelni, és ehhez az õsi trükkhöz folyamodik? (Ha tényleg komolyan menstruál egy hónapban háromszor, azaz szinte folyamatosan, ne itt keresgéld a választ, hanem küld el a barinõdet dokihoz)
hát nekem rögtön az jutott eszembe h csak hárít, de ha ez tényleg igaz akkor sürgõsen orvoshoz
A kérdező hozzászólása: köszönöm a választ mindenkinek

Mi lehet az oka annak, hogy kb. fél éve nem jött meg? -nem vagyok terhes, viszont kb. fél éve hagytam abba a Triregol fogamzásgátlót mert állandó panaszaim voltak. -rendszeresen fogyasztok cannabis-t Ezek lehetnek okok? Egyéb panaszom nincs.

Legjobb válasz: Hány éves vagy? Hány éve menstruálsz? Hogyhogy eddig nem mentél el orvoshoz? nem vagy kórosan sovány? Nem ért stressz az utóbbi idõkben? A cannabistól nem lehet ilyen bajod.

Hány éves vagy? Hány éve menstruálsz? Hogyhogy eddig nem mentél el orvoshoz? nem vagy kórosan sovány? Nem ért stressz az utóbbi idõkben? A cannabistól nem lehet ilyen bajod.
Hallod! Fel eve nem jott meg, nem voltal orvosnal, es meg mindig ott tartassz, hogy ezt a problemat egy ilyen oldalon akarod megbeszelni, ahhelyett, hogy megvizsgaltatnad magad?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
A Tri-Regol-hoz nekem is volt szerencsém úgy 15 évvel ezelõtt. Három évig szedtem folyamatosan, és amikor abbahagytam szintén fél évig nem volt menzeszem, és még egy évig 40-50 napos ciklusaim voltak. Ezt háromféleképpen lehet kezelni: - elmész orvoshoz, õ felír egy újabb hormonkészítményt, tehát vérzésed lesz, de peteérésed továbbra sem - természetes hatóanyagokkal hozzásegíted a szervezeted, hogy ismét normálisan mûködjön (pl. aloe vera, barátcserje stb.) - ha fiatal vagy még, akkor ki is várhatod, amíg magától helyreáll. Én az utóbbit tettem, de sosem füveztem. A cannabis hosszabb távon hatással van a hormonháztartásra, ezáltal befolyásolja a peteérést. Nem írtad a korod, de feltételezem, hogy max. a húszas éveid elején járhatsz. Nem fogok papolni, hogy ne szívj, de akkor legalább szedj valamit, ami kicsit visszafogja a káros hatásait.
A kérdező hozzászólása: Köszönöm a 3. értelmes választ. Azért nem mentem orvoshoz, mert nincs munkám, így nincs Tb támogatásom se.25 éves vagyok különben.
Masodik vagyok! A TB-et el kellene intezni, amig meg nem buntetnek! Havi most nem tudom mennyi mert kulfoldon elek, de mintha anyu azt mondta volna, hogy 4900.-

Abbahagytam a fogamzasgatlo szedeset, az lehet az oka hogy már két honapja nem jott meg a menstruáciom?

Legjobb válasz: Ha élsz nemi életet akkor azért nem ártana csinálni egy tesztet. Amúgy igen, lehet ez az oka. Mert felborul a hormonháztartásod. Én is nem rég hagytam abba és másfél hónapra jött meg újra..azóta is össze-vissza.

Ha élsz nemi életet akkor azért nem ártana csinálni egy tesztet. Amúgy igen, lehet ez az oka. Mert felborul a hormonháztartásod. Én is nem rég hagytam abba és másfél hónapra jött meg újra..azóta is össze-vissza.
igen. Ha 4-5 hónapig sem jön meg mindneképp menj orvoshoz. De pár hónap kell neki hogy vissza álljanak a horonális dolgok.
Alkatfüggõ ez is, nekem ugyanúgy visszaállt rögtön minden a rendes kerékvágásba, ahogy a tabiszedés elõtt volt (a fájdalmakkal kezdve.....:/). Lehet az oka a késés, viszont én lehet, hogy elmennék egy orvoshoz, ha 2-3 héten belül nem jönne meg, a biztonság kedvéért, hogy minden rendben van-e.

Tisztelt Doktor úr! Én egy 21 éves lány vagyok, e hónapban késik a menstruációm és nem tudom, hogy mi lehet az oka. A terhesség nem, mert védekeztünk a párommal és tesztet is csináltam és az is negatív. Egy éven keresztül szedtem fogamzásgátlót, de már eg

Tisztelt Doktor úr! Én egy 21 éves lány vagyok, e hónapban késik a menstruációm és nem tudom, hogy mi lehet az oka. A terhesség nem, mert védekeztünk a párommal és tesztet is csináltam és az is negatív. Egy éven keresztül szedtem fogamzásgátlót, de már egy fél éve abbahagytam. Esetleg lehet, hogy ez a pirula mellekhatása?

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Ilyen mellékhatás előfordulhat a fogamzásgátló abbahagyását követően. Javaslok egy nőgyógyászati szakvizsgálatot. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Ilyen mellékhatás előfordulhat a fogamzásgátló abbahagyását követően. Javaslok egy nőgyógyászati szakvizsgálatot. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Doktor úr! Én egy 21 éves lány vagyok, e hónapban késik a menstruációm és nem tudom, hogy mi lehet az oka. A terhesség nem, mert védekeztünk a párommal és tesztet is csináltam és az is negatív. Egy éven keresztül szedtem fogamzásgátlót, de már eg

Tisztelt Doktor úr! Én egy 21 éves lány vagyok, e hónapban késik a menstruációm és nem tudom, hogy mi lehet az oka. A terhesség nem, mert védekeztünk a párommal és tesztet is csináltam és az is negatív. Egy éven keresztül szedtem fogamzásgátlót, de már egy fél éve abbahagytam. Esetleg lehet, hogy ez a pirula mellekhatása?

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Ilyen mellékhatás előfordulhat a fogamzásgátló abbahagyását követően. Javaslok egy nőgyógyászati szakvizsgálatot. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Ilyen mellékhatás előfordulhat a fogamzásgátló abbahagyását követően. Javaslok egy nőgyógyászati szakvizsgálatot. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Mi lehet az oka annak, hogy már több, mint egy hete megvan? Január végén kaptam fogamzásgátló injekciót, lehet ennek a mellékhatása?

Aznap mikor elvileg meg kellett volna jönnie, véreztem egy napig. Utána két napig semmi, majd pár napig barnáztam. Aztán pedig megjött rendesen, de már legalább 8 napja tart.

Legjobb válasz: nekem is volt hasonló. nem tudom, mitõl volt, valószínûleg hormonális zizi. nem írod, hogy egyéb menstruációs tüneteid vannak-e. voltál beteg, stresszes, stb?

nekem is volt hasonló. nem tudom, mitõl volt, valószínûleg hormonális zizi. nem írod, hogy egyéb menstruációs tüneteid vannak-e. voltál beteg, stresszes, stb?
A kérdező hozzászólása: Szia. Beteg nem voltam, de sokat idegeskedek mostanában.
ez teljesen normális.
nem
Nem akarlak megijeszteni, de biztos ami biztos csnálj egy terhességi tesztet. Lehet tabitól is ez, de akkor is megeshet ha babás vagy. De ha jól szedted ne aggódj, de azért csináld meg:) Ha a következõ mensid is iylen lesz akkor menj dokihoz, lehet már nme jó a gyógyszer
A kérdező hozzászólása: köszönöm a válaszokat.:) viszont a szedésével biztos nem volt probléma mert nagyon odafigyelek rá.

Ebben a hónapban a havim 5-6nap helyett, 14-16 napig elhúzodott. Mi lehet az oka? Gyógyszer mellékhatás (januárban kaptam fogamzásgátló injekciót), vagy stressz?

Legjobb válasz: Lehet az is, amit írtál. Biztosra csak az orvos tudja megmondani, miután megvizsgált, úgyhogy a további problémákat elkerülendõ menj orvoshoz. Lehet, hogy nem megfelelõ neked az injekció, és ha így van, akkor jó, ha minél hamarabb kiderül. Szokott meghosszabbodott vérzés elõfordulni hosszas termálfürdõzés után is.

Lehet az is, amit írtál. Biztosra csak az orvos tudja megmondani, miután megvizsgált, úgyhogy a további problémákat elkerülendõ menj orvoshoz. Lehet, hogy nem megfelelõ neked az injekció, és ha így van, akkor jó, ha minél hamarabb kiderül. Szokott meghosszabbodott vérzés elõfordulni hosszas termálfürdõzés után is.
Tisztelt Hölgyem! Javaslok egy hormonális kivizsgálást. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Mi lehet az oka annak hogy nincs semmi menstruációm csak barna folyásom és az is darabos? Mellette szedem a fogamzásgátlót

Legjobb válasz: Hormonzavarnak tünik így elsõre,de biztosat csak a nõgyógyász tud mondani!

Hormonzavarnak tünik így elsõre, de biztosat csak a nõgyógyász tud mondani!
Nekem ugyanez volt, amikor szedtem a pirulát. Mindig ilyen váladék jött, normálisan nem jött meg. Megrémültem egy kicsit, hiszen évekkel ezelõtt szedtem ugyanazt a fogamzásgátlót, és nem csak hónapokig, hanem majdnem 2 évig egyhuzamban, akkor nem volt semmilyen problémám. A következõnél amikor újból elkezdtem, viszont igen. Elmentem megkérdezni az orvost, hogy mitõl lehet. Közölte: lehet a tablettától, lehet hormonzavar, lehet terhesség... a frászt hozta rám. Akkor eldöntöttem, veszek tesztet. Terhes nem voltam, de a tablettát abbahagytam, és rendesen helyre is állt, megjött utána, és megszûnt a darabosság. :)

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!