Találatok a következő kifejezésre: 2,5 éve a Yadine-t (4 db)

2, 5 éve szedek Yadine-t, de megkértem az orvosomat, hogy próbálkozzunk meg mással, mert a libidóm nagyon lecsökkent. Novynette-t írt fel. Az átállásnál ugyanúgy fog védeni a Novynette-t is? Nem kell aggódnom?

Legjobb válasz: Ha végigszeded/szedted a Yadine-t, és a kövi mensinél meg már a Novynette-t szeded be akkor szerintem ugyanúgy védeni fog. Én is volt, hogy váltottam gyógyszert, mondjuk nekem ugyanaz a hatóanyag volt benne, csak más a neve a gyógyszernek. De max. kérdezd meg a dokit telefonon vagy a patikust.

Ha végigszeded/szedted a Yadine-t, és a kövi mensinél meg már a Novynette-t szeded be akkor szerintem ugyanúgy védeni fog. Én is volt, hogy váltottam gyógyszert, mondjuk nekem ugyanaz a hatóanyag volt benne, csak más a neve a gyógyszernek. De max. kérdezd meg a dokit telefonon vagy a patikust.

2, 5 éve szedem a Yadine-t. Most párommal babát szeretnénk. Mit lehet tudni az Elevit-ről?

Legjobb válasz: Ha jól tudom a Yadine, az fogamzásgátló!? Hiába szeded az elevitet, akkor is meg kell várni, míg naggyából kitisztul a fog gátló a szervezetedbõl!!!

Ha jól tudom a Yadine, az fogamzásgátló!? Hiába szeded az elevitet, akkor is meg kell várni, míg naggyából kitisztul a fog gátló a szervezetedbõl!!!
Elso valaszado..nem ezt kerdeztek...az oktatast hagyd maskorra!!! Szia..szoval..a dokidat kell megkerdezned mennyi ido utan tavozik a szervezetedbol a fogigatlo..addigis szedheted az elevitet vagy barmilyen mas terhesvitamint mert ezek felkeszitik a szervezeted a babara...ugy ertem nem segiti a teherbeesest de ha a probalkozas hamar bejon akkor a szervezeted valamennyire toltodve van vitaminnel....ez meg kell a babocanak:-)) Sok sikert:-)
Nem oktatás, csak figyelmeztetés, fontos nagyon, mivel genetikai elváltozások léphetnek fel, a fogamzásgátló hatására! Mi egy év elteltével mertünk belevágni, addig meg felesleges terhes vitamint alkalmazni, azt elég a terhesség elõtt 2-3 hónappal elkezdeni!! Sok sikert!!!
Én a második kérdésedre válaszolnék: a terhesvitamin olyan anyagokat tartalmaz, amire szüksége lehet a szervezetednek, de nélküle is születhet egészséges babád. Én pl. hánytam tõle, mások meghíztak, másoknak semmi baja sem lett. A te döntésed, de szerintem ha szedni akarod, elég a terhesség alatt.
elõszõr is a fog.gátlóról , illetve annak kiürülésérõl : Mit tegyek, ha gyermeket szeretnék? Ismételten leszögezzük, hogy a fogamzásgátló nem okoz meddõséget! A tablettaszedés abbahagyásától számított 1–3 hónap alatt helyreáll a ciklus. Ez azt jelenti, hogy egyénenként változó idõben, de akár már az abbahagyást követõ elsõ hónapban is létrejöhet megtermékenyülés és terhesség. Ilyenkor az egészséges peteérés és a normál ciklus már a tablettaszedés abbahagyását követõ elsõ hónapban helyreállt. Hat-e a tabletta a magzatra? A hormonális fogamzásgátlás nem hat a késõbbi terhesség lefolyására, nem jelent veszélyt a magzatra nézve, még akkor sem, ha a terhesség a tabletta szedése alatt következne be. másodszor a terhesvitaminról: mindenkinek máshogy reagál a szervezete. én a gravidától rosszul voltam, az elevit viszont nekem jó.a hízásról annyit, hogy ha hajlamos vagy a hízásra sajnos megvan az esély hogy meghízz.ha nem , nem fogsz. sok sikert, és hajrá dokival azért beszélj, talán õ tud a legjobban megnyugtatni
Én is szedtem fogamzásgátlót, de miután abbahagytam, azért még 2 hónapot vártunk, és 2 és fél hónapra estem teherbe, mert nekem ez megnyugtató volt. De mikor már abbahagytam a gyógyszert , akkor elkezdtem szedni az Eurovitet, majd mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, onnantól az Elevitet. Van akinek székrekedést okoz az Elevit, a vas miatt. Ki kell próbálni, mindenkire máshogy hat.

Tisztelt Doktor Úr! Következő problémám lenne. Már 10 éve szedtem fogamzásgátló tablettát, utolsó 4 évben Yadine-t. Utolsó 1 évben észrevettem, hogy a ciklus egyes szakaszaiban (menstruáció előtti 1-2 hétben) erőteljesen vizesedek, olykor 1, 5-2 kg víz is

Tisztelt Doktor Úr! Következő problémám lenne. Már 10 éve szedtem fogamzásgátló tablettát, utolsó 4 évben Yadine-t. Utolsó 1 évben észrevettem, hogy a ciklus egyes szakaszaiban (menstruáció előtti 1-2 hétben) erőteljesen vizesedek, olykor 1,5-2 kg víz is feljön, ami a menszesszel el is múlik folyamatosan, majd ismét elkezdődik (és egyre drasztikusabban jelent ez meg). Ezek mellett a méhnyálkahártyám is 3mm-re elvékonyodott, ami mellé méhben és petefészkekben “mély behatás” társult. Orvosom azt mondta, hogy ennem oka a Yadine, és váltsak át gyűrűre. Ezt meg is tettem szabályosan, a 7 gyógyszermentes nap után felhelyeztem a gyűrűt. Most van fent 1 hete, és eléggé elkeserít, hogy a mérleg annyit mutat, mint a gyógyszeres vizes időszakban, és puffadtnak, vizesnek is érzem magam, holott máskor ebben az időszakban szokott a legkevesebb víz rajtam lenni (most meg annyi van mint amikor a legtöbb szokott). Ez lehet a váltás miatt, hormonok oka? Mit javasolna? Vagy előfordulhat hogy a vizesedés nem áll meg és esetleg hízás is párosul mellé hiába alkalmazom a gyűrűt? Köszönettel: Nikolett

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Vizesedési hajlam esetén inkább az Ön által elsőként említett készítményt szoktuk javasolni, mert ennek hatóanyagáról bizonyított, hogy vízhajtó hatása is van. A méhnyálkahártya elvékonyodása pedig minden típusú fogamzásgátló tabletta mellett bekövetkezhet, ez egy ismert jelenség, önmagában ez nem probléma. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Vizesedési hajlam esetén inkább az Ön által elsőként említett készítményt szoktuk javasolni, mert ennek hatóanyagáról bizonyított, hogy vízhajtó hatása is van. A méhnyálkahártya elvékonyodása pedig minden típusú fogamzásgátló tabletta mellett bekövetkezhet, ez egy ismert jelenség, önmagában ez nem probléma. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Doktor Úr! Következő problémám lenne. Már 10 éve szedtem fogamzásgátló tablettát, utolsó 4 évben Yadine-t. Utolsó 1 évben észrevettem, hogy a ciklus egyes szakaszaiban (menstruáció előtti 1-2 hétben) erőteljesen vizesedek, olykor 1, 5-2 kg víz is

Tisztelt Doktor Úr! Következő problémám lenne. Már 10 éve szedtem fogamzásgátló tablettát, utolsó 4 évben Yadine-t. Utolsó 1 évben észrevettem, hogy a ciklus egyes szakaszaiban (menstruáció előtti 1-2 hétben) erőteljesen vizesedek, olykor 1,5-2 kg víz is feljön, ami a menszesszel el is múlik folyamatosan, majd ismét elkezdődik (és egyre drasztikusabban jelent ez meg). Ezek mellett a méhnyálkahártyám is 3mm-re elvékonyodott, ami mellé méhben és petefészkekben “mély behatás” társult. Orvosom azt mondta, hogy ennem oka a Yadine, és váltsak át gyűrűre. Ezt meg is tettem szabályosan, a 7 gyógyszermentes nap után felhelyeztem a gyűrűt. Most van fent 1 hete, és eléggé elkeserít, hogy a mérleg annyit mutat, mint a gyógyszeres vizes időszakban, és puffadtnak, vizesnek is érzem magam, holott máskor ebben az időszakban szokott a legkevesebb víz rajtam lenni (most meg annyi van mint amikor a legtöbb szokott). Ez lehet a váltás miatt, hormonok oka? Mit javasolna? Vagy előfordulhat hogy a vizesedés nem áll meg és esetleg hízás is párosul mellé hiába alkalmazom a gyűrűt? Köszönettel: Nikolett

Legjobb válasz: Tisztelt Hölgyem! Vizesedési hajlam esetén inkább az Ön által elsőként említett készítményt szoktuk javasolni, mert ennek hatóanyagáról bizonyított, hogy vízhajtó hatása is van. A méhnyálkahártya elvékonyodása pedig minden típusú fogamzásgátló tabletta mellett bekövetkezhet, ez egy ismert jelenség, önmagában ez nem probléma. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Tisztelt Hölgyem! Vizesedési hajlam esetén inkább az Ön által elsőként említett készítményt szoktuk javasolni, mert ennek hatóanyagáról bizonyított, hogy vízhajtó hatása is van. A méhnyálkahártya elvékonyodása pedig minden típusú fogamzásgátló tabletta mellett bekövetkezhet, ez egy ismert jelenség, önmagában ez nem probléma. Üdvözlettel: dr. Langmár Zoltán

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!