Találatok a következő kifejezésre: 1 hete kezdtem el szedni a (15 db)

1 hete kezdtem el szedni a Symicia fogamzásgátlót, és ma elég erős vérzésem van. Mitől lehet? (bővebben)

Pont 1 hete szedtem be az els? szemet, a menstruációm els? napján, ami vasárnapra már el is múlt. ma viszont nem pecsétel? vérzésem van,hanem mintha megint megjött volna olyan er?sség?. Ez az els? fogamzásgátlóm, ez lenne a "barnázás"? L/18

Legjobb válasz: bocsi az offert,de engem is erdekelnek ilyen dolgok,mert szeretnek majd fogmzasgatlot szedni,es nagyjabol jo lenne tudni,h mikkel jar :)

bocsi az offert, de engem is erdekelnek ilyen dolgok, mert szeretnek majd fogmzasgatlot szedni, es nagyjabol jo lenne tudni, h mikkel jar :)
Én is ilyet szedek, nekem csak barnázás van(elsõ levelet szedem) de nem vérzés, csak barna folyás. Lehet hogy neked nem jó ez a gyógyszer, vagy így fogadja be a szervezeted. Ha a következõ hónapban is erõs vérzést tapasztalsz, menj vissza és írass fel másik gyógyszert! De amúgy az elsõ hónapban ilyen elõfordulhat :)

1 hete kezdtem el szedni fogamzásgátlot, ez igy a normális?

Vérzésem elsö napjan kezdtem el szedni es mar ma van a hetedik napja h még mindig vérzek.elötte olyan 5 napig szokott meglenni.csak az elején lesz igy még megszokja a szervezetem a tablettát vagy esetleg valami gond lehet?és az baj ha nem ugyan abba az idöbe szedem be?

Legjobb válasz: Ha netere beírod hogy fogamzásgátlás mellékhatásai,vagy bármi ilyesmit,garantáltan lesz pár találat!!!! Ott biztos le van írva minden.. Egyébként ez teljesen normális. Valakinek folyamatos hasfájással reagál a fogamzásgátlásra a szervezete. Csak idõ kérdése hogy elmúlik-e :)) Ne parázz,ez elõfordul!!!

Ha netere beírod hogy fogamzásgátlás mellékhatásai, vagy bármi ilyesmit, garantáltan lesz pár találat!!!! Ott biztos le van írva minden.. Egyébként ez teljesen normális. Valakinek folyamatos hasfájással reagál a fogamzásgátlásra a szervezete. Csak idõ kérdése hogy elmúlik-e :) ) Ne parázz, ez elõfordul!!!

Én január 1-én kezdtem el szedni a Lindynette-t és le telt a 21 nap és most van a hét nap szünetem és második nap ilyen barnás folyadék folyt belőlem! Ez mit jelenthet? Ugye nem azt h terhes vok? Nyugtasatok meg h ez csak a gyógyszer miatt van!

és már ha elkezdem a második levelet szedni a gyogyszerböl még kekll végdekeznünk?

Legjobb válasz: Nem vagy terhes. holnap vagy köv nap meg fog jönni rendesen. nálom is ez volt elsõ hónapban a lindínettnél. második levéltõl már nem lesz. Köv hónapban már védett vayg

Nem vagy terhes. holnap vagy köv nap meg fog jönni rendesen. nálom is ez volt elsõ hónapban a lindínettnél. második levéltõl már nem lesz. Köv hónapban már védett vayg
A kérdező hozzászólása: szoval akkor nyugotan ha be veszem a következö levél elsö bogyoját akkor már lehet óvszer nélkül szeretkeznünk??de én félek csak simén elmegy benm és kész és ettöl a gyogyszertöl védve vok?de akkor ez most természetes h barnás folyi belölem?mert a bartnömnek bárnás folyása volt és terhes ledt!
Ajánlom figyelmedbe a betegtájékoztatót. Benne van, hogy az elsõ hónapokban lehet pecsételõ vérzés. A 7 bogyó mentes napnak meg az a célja, hogy akkor jöjjön meg. Ha nem jön meg, akkor is kezdeni kell a 8. napon az új levelet. De mondjuk mielõtt beszednél bármit is, illene tájékozódnod, nem gondolod??? A doki is azért van, hogy megkérdezd, meg ott a betegtájékoztató is. Szal nem terhesség, hanem meg fog jönni. 2 hét után védett vagy, ha rendesen szedted.
Én azért mondtam neki 1 hónapot, mert nekem is azt mondta a doki, hogy elsõ hónapban nem 100%, de az elsõ levél végén már mi is csináltuk megszakítással. Remélem azóta megjött és minden rendben
A kérdező hozzászólása: igen megjöt!!csak hát nem olyan ersön mint a gyogyszer szedése elött!de ez em baj ugye??vagy ez azért van mert h a szervezetem hozá kell h szokjon a gyogyszerhez??

1 hónapja szedek fogamzásgátlót, azóta elõjött pár mellékhatása, de most kezdtem el szedni a 2. havi adagot és kb 1 hete néha hányingerem van, ez is vele jár?

Eddig nem hánytam, de a menstruációm is rendesen megjött. De észrevettem h nedves vagyok ott lent. Mi lehet ez?

Legjobb válasz: Ha gond adódik vele vagy mellékhatásokat észlelsz akkor vissza kell menni az orvoshoz.(A tájékoztatón is szerepel. :)) Majd õ megállapítja,hogy szedheted-e tovább vagy másikat ír fel.

Ha gond adódik vele vagy mellékhatásokat észlelsz akkor vissza kell menni az orvoshoz.(A tájékoztatón is szerepel. :) ) Majd õ megállapítja, hogy szedheted-e tovább vagy másikat ír fel.
A kérdező hozzászólása: de a hányinger ugye nem lehet terhesség jele?? mert mindiig vigyáztunk, és mikor az elsõ levél gyóhgyszer végéhez értünk csak akkor történ meg, h belém ment.(bocs a kifejezésért)
Szintén fel van tüntetve a használati utasításban a mellékhatás részében, h hányást, hasmenést, lázasodást és hányingert is okozhat...
Igen, a hányinger lehet a mellékhatás, és a folyás is. Nekem pl. az étvágyam nõtt meg nagyon, de csak a 3. levél után. De olvasd át a tájékoztatót :)
Nekem is volt problémám fele az elsõ levélnél, de amint hozzászokott a szervezetem, már nincs baj. :)
Többféle foggátló van, ne azt válaszd ami nem jó.Késõbb problémáid lehetnek belõle... és hormonzavarod.
A kérdező hozzászólása: ma csináltam tesztet és negatiiv lett, d emégis 37, 1° es lázam van, és hányingerem... akk ez tuti nem tehesség?
ha negatív lett, akkor nem hiszem. Lehet összeszedtél valami betegséget
spongyabob kockanadrág
én megmosom magam, de az se rossz amit te írtál=)
A kérdező hozzászólása: Utolsó köszönöm!

1 hete kezdtem el fogamzásgátlót szedni (Symicia). Meddig "normálisak" a mellékhatások?

Pecsétel? barnás folyás, esténként enyhe émelygés, néha er?s hangulatváltozások. Ez elmegy egy ideig, vagy forduljak orvoshoz? (el?ször szedek tablettát) 19L

Legjobb válasz: Ez nem normális. Fordulj orvoshoz és felír majd egy másikat!

Ez nem normális. Fordulj orvoshoz és felír majd egy másikat!
Nekem a szedést kezdésekor 10 napig tartott a barnás folyás, aztán utána elmúlt. Szerintem elsõ hónapban normális. Ha 2. hónapban is jelentkezik, akkor menj vissza dokihoz. Hangulatváltozásaim sajnos nekem is vannak, meg többet fájdogál a fejem. :S De a 3. hónapot még beszedem, aztán meglátjuk, ha a 4. hónapban sem múlik el, akkor elgondolkozok, hogyan tovább.

Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót! 1 hét útán már védett leszek?

(gastonette) az orvos azt mondta hogy 1 hét útán hat de mi várunk egy hónapot, az lenne a kérdésem ho 21 napos tabi 7 nap szünetet kell tartani és utána ha megint elkezdtem szedni 1 hét útán már védett leszek?

Legjobb válasz: olvasd el a tájékoztatót! :)

olvasd el a tájékoztatót! :)
Tájékoztató.
A tabletta szünetben is védett vagy.
1 hónap után vagy védett a szünetekben is.

1 hete hétfőn kezdtem el szedni a lindynette 20 fog. Gátlót amikor megjött. És már 10. napja, hogy menstruálok, de változó a mennyiség... Valamikor több, valamikor sokkal kevesebb? Ez miért van? Mikor fog beállni rendesen? Csak az első hónap ilyen?

Legjobb válasz: nálam is ez volt, 18napig kb megvolt:S:S, most vagyok az elsõ szünetben, ma jött meg rendesen, de elõtte is barnáztam 3 napot.elvileg ez az elsõ néhány hónapban normális, ha 3. után is van, akkor tabiváltás.addig sajnos nincs mit tenni!ez azért van, mert a hormonok "hatnak".

nálam is ez volt, 18napig kb megvolt:S:S, most vagyok az elsõ szünetben, ma jött meg rendesen, de elõtte is barnáztam 3 napot.elvileg ez az elsõ néhány hónapban normális, ha 3. után is van, akkor tabiváltás.addig sajnos nincs mit tenni!ez azért van, mert a hormonok "hatnak".

1 hete kezdtem el fogamzásgátlót szedni, 5 napig tartott a menzeszem, azóta minimális barnás folyásom van. Normális? A gyógyszer miatt lehet?

Legjobb válasz: A gyógyszer szedése közben felléphet pecsételõ vérzés. Az elején meg pláne.

A gyógyszer szedése közben felléphet pecsételõ vérzés. Az elején meg pláne.
Ne aggódj, normális. Nekem mikor egy éves szünet után kezdtem újra a gyógyszert, az elsõ hónapban szinte végig! volt kevés barnás folyásom. A 2. vérzés után elmúlt. Tejesen normális jelenség, a szervezeted így alkalmazkodik a hormonokhoz. TUdom, zavaró, de semmi gáz vele. Ha hosszabb idõn át is fennáll (pl. 2. hónapban, vagy tovább), akkor viszont fordulj orvoshoz!
A kérdező hozzászólása: Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)
Melyiket szeded? Én most hagytam abba a gextomix szedését, mert minden bajom volt tõle!
A kérdező hozzászólása: Symiciát szedek.
én is Symiciát szedek és nekem is kb 2hete barna folyásom van de nagyon rossz. Elõször azt hittem terhes vagyok és azért de kicsit kezdek megnyugodni.. :)

Most kezdtem el szedni a Yasminelle tabit és még mindig meg van 1 hete. ilyen lehet a tabitól?

lehet kicsit el?bb aggodalmaskodok de ilyen sokáig nem szokott meg lenni.1 hete kezdtem el a tabit is el?tte nem szedtem semmit.ez lehet mellékhatása?

Legjobb válasz: Az elsõ hónapokban ez teljesen normális! Ne izgulj, még szokja a szervezeted!

Az elsõ hónapokban ez teljesen normális! Ne izgulj, még szokja a szervezeted!
Én is a Yasminellét szedem 1 hónapja, és nekem is ugyanez volt, hogy tovább elhúzódott a vérzésem.Szerintem ez nem baj, még hozzá kell h szokjon a szervezeted a tabihoz. Megkérdeztem a nõdokit errõl telefonon és azt mondta, h 2-3 levéllel el kell szednem, és ha nem múlik el ez a tünet, akkor váltunk másikra.Ne aggódj:) Szia

Ha éttermek, kávézók, bankok, okmányirodák, földhivatalok, posták, takarékszövetkezet, áruházak nyitvatartása érdekli, kattintson ide!